Haber Expo

İstanbul’da Ulaşım İndirime Gidiyor

 Bayramın yaklaşması ile birlikte artan toplu taşıma ücretlerine yeni düzenleme getirmesi beklenen belediye başkanlığı sonunda beklenen açıklamayı yaptı. Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri dışında diğer iki köprünün ücretsiz olması karar belediye tarafından alınırken, toplu taşıma ücretlerinde de yüzde 50 indirime gidileceği açıklandı. Toplu taşıma da yarı yarıya indirime gitmiş olan belediyenin otopark ücretleri ile ilgili […]

09 Eylül 2016 - 16:53 'de eklendi ve 926 kez görüntülendi.

İstanbul’da Ulaşım İndirime Gidiyor

 Bayramın yaklaşması ile birlikte artan toplu taşıma ücretlerine yeni düzenleme getirmesi beklenen belediye başkanlığı sonunda beklenen açıklamayı yaptı. Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi köprüleri dışında diğer iki köprünün ücretsiz olması karar belediye tarafından alınırken, toplu taşıma ücretlerinde de yüzde 50 indirime gidileceği açıklandı. Toplu taşıma da yarı yarıya indirime gitmiş olan belediyenin otopark ücretleri ile ilgili de aldığı kararlar açıklandı.


Yol üstünde yer alan İSPARK alanlarının bayram boyunca ücretsiz olacağı ancak otogarlar da yer alan otoparkların yine aynı sistem ile yani ücretli olacağı da açıklanan duyuru da yer alan bir başka konu olarak dikkat çekiyor. İstanbul Belediye Başkanlığı’nın aldığı kararın bir benzerinin Ankara ve İzmir için de geçerli olacağı da gelen iddialar arasında yer alıyor.

İstanbul’un toplu taşıma da indirime gitmesi tatile çıkmayacak olan halk tarafından da sevinç ile karşılanırken, İstanbul trafiğinin bundan ne derece etkileneceği de merak konusu olamayı başardı. Bilindiği gibi 9 günlük tatilin açıklanması ile birlikte hemen hemen bütün vatandaşlar tatil planları da yapmaya başlamıştı.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER