Haber Expo

Yurtdışından Alınan Apple Cihazları Artık Türkiye’de Garanti Dışı

 Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de insanların yıl içerisinde sürekli olarak seyahat etmelerinden dolayı birçok alışverişi de farklı ülkelerden yaptıkları biliniyor. Özellikle cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde de ülkemize oranla daha ucuz olmasından dolayı birçok kişinin Amerika’dan Apple cihazları satın alındığı herkes tarafından bilinmektedir. Günümüze kadar geçerli […]

10 Mart 2017 - 23:44 'de eklendi ve 908 kez görüntülendi.

Yurtdışından Alınan Apple Cihazları Artık Türkiye’de Garanti Dışı

 Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de insanların yıl içerisinde sürekli olarak seyahat etmelerinden dolayı birçok alışverişi de farklı ülkelerden yaptıkları biliniyor. Özellikle cep telefonu ve bilgisayar gibi teknolojik ürünlerin Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde de ülkemize oranla daha ucuz olmasından dolayı birçok kişinin Amerika’dan Apple cihazları satın alındığı herkes tarafından bilinmektedir.


Günümüze kadar geçerli olan uygulama kapsamında Amerika’dan satın alınan bir Apple cihazı ülkemize getirildiğinde de garanti kapsamında kabul ediliyor ve her hangi bir teknik problem yaşanması durumunda garanti kapsamında hizmet veriliyordu. Yeni gelen düzenlemeyle birlikte bu uygulamanın değiştiği ve artık yurtdışından alınan Apple cihazlarının ülkemizde garanti dışı kabul edileceği iddia edildi. Her hangi bir teknik sorun yaşanması durumunda ise tamir ve değişim için ücret ödenmesi gerektiği belirtiliyor.

Konuyla ilgili resmi açıklamanın Apple tarafından kısa bir süre içerisinde yapılması beklenmektedir.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER