Haber Expo

Rusça Yeminli Tercüme Bürosu

 Rusça gerçekten çok zor bir dildir. Özellikle kiril alfabesi kullanılması nedeniyle çok fazla karmaşık bir dildir. Tabi ki dil yapısının gırtlaktan kullanılması da işin gerçekten çok zor olan kısmıdır. Bazı harfler Rusçada Türkçenin tam tersidir. Örneğin Rusça’da p harfi r harfi olarak okunur. R harfi ise G harfi olarak okunur. Rusça tercüme de aynı şekilde […]

03 Temmuz 2017 - 21:26 'de eklendi ve 115 kez görüntülendi.

Rusça Yeminli Tercüme Bürosu

 Rusça gerçekten çok zor bir dildir. Özellikle kiril alfabesi kullanılması nedeniyle çok fazla karmaşık bir dildir. Tabi ki dil yapısının gırtlaktan kullanılması da işin gerçekten çok zor olan kısmıdır. Bazı harfler Rusçada Türkçenin tam tersidir. Örneğin Rusça’da p harfi r harfi olarak okunur. R harfi ise G harfi olarak okunur. Rusça tercüme de aynı şekilde zor olabilmektedir. Yani gerçekten çok fazla değişik bir harf yapısı olan bu dil tamamen Kiril alfabesinden oluşmakta ve çok zor bir dildir.


Bu dili genel anlamda çevirmek profesyonellik ister. İşte bu yüzden bir çok çevirmen bu konuda profesyonel hizmet sağlayamaz. Genelde resmi evraklarda Rusça çeviriye ihtiyaç duyduğumuzda bir yetkili çeviri bürosu bulmamız gerekiyor. Yetkili bürodan kastım noter ile anlaşmalı yeminli bir çeviri bürosudur. Bu çeviri büroları Rusça tüm belgeleri çevirmekte ve işleme alabilmektedir. Tabi ki genelde bu tür resmi işler öğrenciler için gerekmektedir. Rusça yeminli tercüme resmi olarak genele öğrencilere yaramaktadır, çünkü Rusya’da ve Rusça diline sahip ülkelerde  okuyan öğrencilerin diplomaları, öğrenci belgelerinin Türkiye’de geçerli olabilmesi için Türkçeye çeirilmesi gerekmektedir.

Bundan dolayı öğrencilerin ilgili çeviri bürolarından çeviri işlemini yapmaları ve ardından notere giderek kontrol sağlatmaları ve ıslak imzalı mühür bastırıp noter onaylı tercüme şeklinde bunu ilgili kurumlara o şekilde sunmaları gerekmektedir. Aksi takdirde kurumlar sıkıntı çıkarmaktadır ve belgeleri asla işleme almamaktadır. Kafaya göre belge işleme alınmıyor bunu da belirtelim.


Etiketler :
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER