Haber Expo

Instagram Geostickers Özelliği Kullanıma Sunuldu

 Facebook tarafından satın aldıktan sonra arka arkaya yeni özelliklere kavuşmaya başlayan Instagram uygulamasının Snapchat karşısındaki atakları devam ediyor. Teknoloji dünyasının arka planında meydana gelen gelişmeleri takip edenlerin hatırlayacağı üzere geçtiğimiz yıllarda Snapchat uygulaması Facebook tarafından satın alınmak istenmişti. Fakat Snapchat’in bu satın alma işlemine uzak durması üzerine Facebook’un Instagram üzerinden Snapchat uygulamasına savaş açtığını ifade […]

08 Mart 2017 - 20:20 'de eklendi ve 1039 kez görüntülendi.

Instagram Geostickers Özelliği Kullanıma Sunuldu

 Facebook tarafından satın aldıktan sonra arka arkaya yeni özelliklere kavuşmaya başlayan Instagram uygulamasının Snapchat karşısındaki atakları devam ediyor. Teknoloji dünyasının arka planında meydana gelen gelişmeleri takip edenlerin hatırlayacağı üzere geçtiğimiz yıllarda Snapchat uygulaması Facebook tarafından satın alınmak istenmişti. Fakat Snapchat’in bu satın alma işlemine uzak durması üzerine Facebook’un Instagram üzerinden Snapchat uygulamasına savaş açtığını ifade etmek yanlış olmayacaktır.


Snapchat uygulamasının birçok özelliğini birebir kopyalayan Instagram’ın bugün itibariyle Instagram Geostickers özelliğini kullanıma sunduğu görülüyor.

10.11 güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulan Instagram Geostickers özelliğiyle birlikte kullanıcılar kendi şehirlerine özel olarak hazırlanan stickerları paylaşımlarında kullanabilecekler. İlk etapta New York ve Jakarta için hazırlanan stickerlara önümüzdeki günlerde yeni şehirlerin de ekleneceği ifade ediliyor. Özellikle ülkemizdeki kullanıcıları sabırsızlıkla İstanbul stickerını bekliyor.

Instagram tarafından yapılan bu hamlenin ardından Snapchat’in nasıl bir tepki göstereceği büyük bir merakla bekleniyor. Ayrıca yaşanan bu rekabetten kimin galip geleceği de merak ediliyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER