Haber Expo

Yan Etkisi Olmayan Ağrı Kesici Geliştirildi

 Günlük hayatın stresi ve karmaşıklığı artış gösterdikçe insanların baş ağrısı olmak üzere gün içerisinde farklı bölgelerinde ağrılar çektiği herkes tarafından biliniyor. Uzmanlar tarafından da sürekli uyarılar yapılmasına rağmen son derece tehlikeli yan etkileri olan ağrı kesici ilaçların da kullanım oranlarında meydana gelen artış dikkatlerden kaçmıyor. Bu durumun önüne geçmek ve olası riskleri ortadan kaldırmak için […]

08 Mart 2017 - 18:56 'de eklendi ve 632 kez görüntülendi.

Yan Etkisi Olmayan Ağrı Kesici Geliştirildi

 Günlük hayatın stresi ve karmaşıklığı artış gösterdikçe insanların baş ağrısı olmak üzere gün içerisinde farklı bölgelerinde ağrılar çektiği herkes tarafından biliniyor. Uzmanlar tarafından da sürekli uyarılar yapılmasına rağmen son derece tehlikeli yan etkileri olan ağrı kesici ilaçların da kullanım oranlarında meydana gelen artış dikkatlerden kaçmıyor. Bu durumun önüne geçmek ve olası riskleri ortadan kaldırmak için uzun bir süredir Alman bilim insanları tarafından yürütülen çalışmadan sevindirici sonuçların elde edilmeye başlandığı ifade ediliyor.


Çalışmaların sonuçlarıyla ilgili olarak ortaya çıkan haberlerde Alman bilim insanları tarafından her hangi bir yan etkisi bulunmayan ağrı kesici ilacın geliştirildiği belirtiliyor. Yeni geliştirilen ağrı kesici ilacın kullanımı durumunda sağlam dokulara zarar verilmeyecek ve böylelikle sadece ağrıya sebep olan nokta hedeflenebilecektir.

Bu ilacın geliştirilmesi neticesinde yan etkisi bulunmayan farklı türde ilaçların da ortaya çıkacağının altı çiziliyor. Böylelikle hastalıkların tedavi edilmesi sürecinde daha etkili sonuçlar da almak mümkün olacaktır.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER