Haber Expo

Vichy İle Kırışıklık Önleme Çok Kolay

 İlerleyen yaşla birlikte yüzdeki kırışıklıklarda daha belirgin hale gelmeye başlar. Olması gereken yaştan daha erken kırışıklık oluşmaya başlamasının tütün ürünleri, vitamin eksikliği, cildin yeterince nemli olmaması ve çevre kirliliği gibi birçok nedeni vardır. Bazı insanlarda 60 yaşını geçene kadar kırışıklık oluşmaz. Ancak herkes bu kadar şanslı değildir. Tüm görüntünüzü değiştirecek veya kırışıklığı tamamen yok edecek […]

26 Şubat 2017 - 9:13 'de eklendi ve 1007 kez görüntülendi.

Vichy İle Kırışıklık Önleme Çok Kolay

 İlerleyen yaşla birlikte yüzdeki kırışıklıklarda daha belirgin hale gelmeye başlar. Olması gereken yaştan daha erken kırışıklık oluşmaya başlamasının tütün ürünleri, vitamin eksikliği, cildin yeterince nemli olmaması ve çevre kirliliği gibi birçok nedeni vardır. Bazı insanlarda 60 yaşını geçene kadar kırışıklık oluşmaz. Ancak herkes bu kadar şanslı değildir. Tüm görüntünüzü değiştirecek veya kırışıklığı tamamen yok edecek mucize bir çözüm yada formül yoktur. Ancak bazı yöntemler mevcuttur.

Gençken cilt sıkı bir dokuya ve doğal bir neme sahiptir. Zaman ilerledikçe bazı faktörlerden etkilenir. Cilt sağlığını etkileyen ve kırışıklığın erken oluşmasına yol açan bazı faktörler şunlardır:

  • Beslenme ve vitamin eksikliği,
  • Depresyon, stres, huzursuzluk,
  • Genel sağlık problemleri,
  • Yaz mevsiminde özellikle öğle vaktinde güneşe fazla maruz kalmak,
  • Büyük şehirlerde oluşan çevresel kirlilik,
  • Cildin ihtiyacı olan suyu yeteri kadar karşılamamak (günde en az 2 litre su tüketmeliyiz)
  • Cilt bakımını aksatmak,
  • Bir haftada 10-15 kilo vereceğinizi iddia eden kötü ve zararlı diyetler.

Yüzümüzdeki kırışıklık oluşumunu nasıl önleyebiliriz ?

vichy


En az haftada 1 kez yüzünüzü derinlemesine temizlemeniz ve günde 1 kez de biriken duman, sigara dumanı, makyaj gibi toksinleri atmak için diğer bakımları yapmamız gerekir. Cildinizi sabahları iyice nemlendirin. Evde kendinizin yapabileceği bakımları ve sabunları tercih edin. Beslenmenize dikkat edin. Cildiniz üzerinde yediğiniz hemen hemen her şeyin bir etkisi vardır. C vitamini yaşlanmayı önlemek için tüketilmesi tavsiye edilen besinler arasındadır. Hızlı kilo alıp vermekten kaçının. Bu şekilde ani kilo değişimleri cildinizi olumsuz etkiler bu yüzden kilo alıp verirken bunu planlı şekilde yapmaya özen gösterin.

Cilt güneşten çok etkilenir bu yüzden mümkün olduğunca güneşli havalarda uv ışınlarından korunmaya dikkat edin. Sigaranın vücudunuza verdiği çoğu zarardan birisidir ciltte kırışıklıklara yol açması. Sigara dumanında cilde zarar veren toksinler bulunduğundancilt sağlığı için tütün ürünleri çok tehlikelidir. Dudakların etrafındaki kırışıklıklarda sigarayı içerken içe çekmekten dolayı oluşur. Ciltte oluşan kırışıklıkları tamamen yaşınızın ilerlemesine bağlamadan önce tüm bu nedenleri göz önüne almalı ve gerekleri yöntemleri uygulamalısınız.

Artık oluşan kırışıklıkları engellemek, http://www.dermokozmetika.com.tr/vichy linkini tıklamanız ve Vichy ürünleri arasından iyi bir seçim yapmanız ile birlikte mümkün olacaktır.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER