Haber Expo

Sağlık Personeli Atama Zamanı ve Branşlar Hakkında Açıklama

 Mart 28’de bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Orta öğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan […]

02 Mayıs 2017 - 19:06 'de eklendi ve 7217 kez görüntülendi.

Sağlık Personeli Atama Zamanı ve Branşlar Hakkında Açıklama

 Mart 28’de bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Recep Akdağ “Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Orta öğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.” açıklamasını yapmıştı.

Bu açıklamadan sonra atama bekleyen sağlık personeli adayları atama zamanı ve atanacak branşların dağılımının nasıl olacağı konusunda meraklı bekleyişlerini sürdürüyor. Peki sağlık personeli alımı için ilan ne zaman yayımlanacak?


Konuya ilişkin son açıklama 7 Nisan 2017 tarihinde TRT Haber Canlı yayınına katılan Devlet Personel Başkan Vekili Enes Polat’tan geldi. Polat açıklamasında, “Geçtiğimiz günlerde 4 bine yakın sağlık personelinin ataması yapıldı. Yine Sağlık Bakanlığı tarafından önümüzdeki günlerde 12 bin 500 personelin ataması yapılacak.” ifadelerinde bulundu. Atamanın Mayıs ayı sonuna kadar yapılması bekleniyor. Konuyla ilgili detayı sitemizde bulabilirsiniz.

Alımlarla ilgili merak edilen konulardan biri de alımların hangi alanlarda yoğunlaşacağı. Daha önceki 3bin 890 atama göz önüne alındığında ağırlıklı olarak hemşire, sağlık teknisyeni ve ebe alımının öncelikli olacağı tahmin ediliyor.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER