Haber Expo

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Sağlık Çalışanı Atama İlanı ve Tarihi

 2017 yılı sağlık personeli ataması için beklenen duyuru Şubat ayında Sağlık Bakanı tarafından yapılsa da yapılan açıklama da net bir tarih verilmemiş, 2 ay içerisinde denmişti. 2 aylık süre zarfında atama haberi bekleyen sağlık personeli adayları atamanın Mayıs ayında yapılmasını istiyor. Yapılacak sağlık personeli atamalarında bazı alanlara atama sayısı ihtiyaçtan dolayı daha fazla ayrılmaktadır. Bu […]

02 Mayıs 2017 - 22:32 'de eklendi ve 7094 kez görüntülendi.

Sağlık Bakanlığı 12 Bin 500 Sağlık Çalışanı Atama İlanı ve Tarihi

 2017 yılı sağlık personeli ataması için beklenen duyuru Şubat ayında Sağlık Bakanı tarafından yapılsa da yapılan açıklama da net bir tarih verilmemiş, 2 ay içerisinde denmişti. 2 aylık süre zarfında atama haberi bekleyen sağlık personeli adayları atamanın Mayıs ayında yapılmasını istiyor.

Yapılacak sağlık personeli atamalarında bazı alanlara atama sayısı ihtiyaçtan dolayı daha fazla ayrılmaktadır. Bu atamaya ilişkin daha önce yapılan atama göz önüne alınarak hangi alanlarda alım yapılacağı tahmini olarak aşağıda verilmiştir.

12 Bin 500 Sağlık Çalışanı Atama İlanı

12 bin 500 kişilik sağlık personeli atamasının Mayıs ayı içerisinde Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından ilanının yapılacağı en geç Haziran ayında atamaların tamamlanacağını düşünüyoruz. 12 bin 500 sağlık ataması için özellikle atama zamanı açıklaması bekleniyor. ÖSYM ile birlikte Sağlık Bakanlığı’nın konuyla ilgili eş zamanlı duyuru yapması beklenmekte.


Ceyhan Kültür Merkezi’nde ‘Gençlik Kürsüsü’ programı kapsamında gençlerle bir araya gelen Sağlık Bakanı Recep Akdağ bazı sağlık meslek lisesinde okuyan öğrencilerin atama istemesi üzerine  şunları söyledi:

“Bu sene Maliye Bakanlığı’nda 16 bin 500 atama limiti alabildik. Bunun 3 bin 900’ünü atadık. Geri kalanını da atayacağız. Kalan 12 bin 500 kişiyi önümüzdeki iki ay içerisinde atayacağız. Ortaöğretim mezunları da atayacağız ama sayı az. Neden az, çünkü üniversite mezunlarının da sayıları arttı. Bunları atadıktan sonra da Maliye Bakanı Naci Ağbal’dan ben başka kadrolar alacağım inşallah.”

Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen merkezlerde görev yapacak 16 bin personelden 220’si acil sağlık hizmetlerinde, 1886’ sı Türkiye Kamu Hastanelerindeki Kuruma bağlı olan eğitim hastanelerinde, 34’ü halk sağlığı laboratuvarlarında, 920’si toplum sağlığı merkezlerinde,422’si Türkiye Halk Sağlığı Kurumuna bağlı entegre ilçe hastanelerinde, 60’ı ilçe sağlık müdürlüklerinde,10 bin 500’ü yataklı tedavi kurumlarında, 1958’ ientegre ilçe hastanelerinde ve sağlık evlerinde çalışacaklar. Bu personellerden 8 bin 274’ü uzman tabip, 1’i diş tabibi, 6 bin 669’u tabip ,5’i hemşire, 1’i sağlık teknikeri, 1’i diyetisyen, 10032 ü ebe, 45’i sağlık memuru, 1’i psikolog olarak görev yapacak.

 


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER