Haber Expo

Mevsim Geçişine Dikkat Grip Olmayın

 Ülke genelinde son derece sert geçen bir kış mevsiminin ardından havaların ısınmaya başladığı görülüyor. Meteoroloji raporlarında hava sıcaklıklarının giderek artmaya başladığı ifade edilse de Mart ayı içerisinde her yıl olduğu gibi bu yıl da değişken bir mevsimin yaşanması bekleniyor. Yaşlı ve Çocuklara Dikkat Uzmanlar tarafından mevsimler arası geçişte yaşlı ve çocuklar başta olmak üzere herkesin […]

25 Şubat 2017 - 20:41 'de eklendi ve 575 kez görüntülendi.

Mevsim Geçişine Dikkat Grip Olmayın

 Ülke genelinde son derece sert geçen bir kış mevsiminin ardından havaların ısınmaya başladığı görülüyor. Meteoroloji raporlarında hava sıcaklıklarının giderek artmaya başladığı ifade edilse de Mart ayı içerisinde her yıl olduğu gibi bu yıl da değişken bir mevsimin yaşanması bekleniyor.


Yaşlı ve Çocuklara Dikkat

Uzmanlar tarafından mevsimler arası geçişte yaşlı ve çocuklar başta olmak üzere herkesin hastalıklara karşı dikkatli olması konusunda uyarılar yapılıyor. Mevsim geçişlerinde hava sıcaklıklarının gün içerisinde dahi sürekli olarak değişkenlik göstermesi insan vücudunda dikkatli olunmaması durumunda bağışıklık sistemini olumsuz olarak etkilemekte ve soğuk algınlığına veya gribe sebep olabilmektedir.

C Vitamini Tüketimi Önem Taşıyor

Hastalığa yakalanmamak için ise gün içerisinde kıyafet seçimine dikkat edilmeli bunun yanı sıra C vitamini tüketimine de ağırlık verilmelidir. Özellikle toplu yaşam alanlarında bulunmak zorunda olan kişilerin uyarılara daha çok dikkat etmesi gerekiyor. Aksi taktirde hastalığın kaçınılmaz olabileceği unutulmamalıdır.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER