Haber Expo

Atanan Sağlık Personelleri Güvenlik Soruşturması Nedeniyle Göreve Başlayamadı

 Darbe girişimi ardından kamu alımlarında getirilen ek önlemlerden biri de güvenlik soruşturması. Arşiv taraması ardından yapılan güvenlik soruşturmasının atama ardından beklenmek durumunda olması ataması gerçekleştirilen sağlık personellerini zor durumda bırakıyor. Zira Ekim atamalarında Sağlık Bakanı Recep Akdağ: “Güvenlik soruşturmaları dolayısıyla gecikmeler oldu. Biz de bu meseleyi çok zorluyoruz. Çünkü o arkadaşlarımıza ciddi ihtiyacımız var. Bunu aşmak […]

25 Şubat 2017 - 9:18 'de eklendi ve 743 kez görüntülendi.

Atanan Sağlık Personelleri Güvenlik Soruşturması Nedeniyle Göreve Başlayamadı

 Darbe girişimi ardından kamu alımlarında getirilen ek önlemlerden biri de güvenlik soruşturması. Arşiv taraması ardından yapılan güvenlik soruşturmasının atama ardından beklenmek durumunda olması ataması gerçekleştirilen sağlık personellerini zor durumda bırakıyor. Zira Ekim atamalarında Sağlık Bakanı Recep Akdağ:

“Güvenlik soruşturmaları dolayısıyla gecikmeler oldu. Biz de bu meseleyi çok zorluyoruz. Çünkü o arkadaşlarımıza ciddi ihtiyacımız var. Bunu aşmak için muhtemelen başka bir yönteme geçeceğiz. Doğrudan doğruya arşiv araştırmasıyla çalışacakları işlerine başlatıp, güvenlik soruşturmalarını peşinden takip ettireceğiz. Başka türlü bu iş çok uzayacağa benziyor.’’ şeklinde konuşmuştu.


Sağlık Bakanlığı’ndan Açıklama 

Bimer üzerinden yapılan şikayetlere Ocak ayında yapılan açıklama bu şekildeydi.

Söz konusu alımlar ile yerleştirmeleri gerçekleştirilen personelden istenilen ‘güvenlik soruşturma ve arşiv araştırma formları’ Başbakanlığa gönderilmiş olup Başbakanlıktan güvenlik soruşturması sonucu beklenmektedir.

Başbakanlıktan cevap geldiğinde işlem başlatılacak veya Kurum web sayfasından gerekli duyurular yapılacak olup, web sitemizin takip edilmesi gerekmektedir.

2016/7 atamalarında da yapılan ama uzayan bu sürecin tamamlanmasını bekleyen pek çok sağlık personeli bulunuyor. Konuyla ilgili süreci hızlandıracak bir çalışmanın yapılması isteniyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER