Haber Expo

Toyota’dan 8 ve 10 Kademe Otomatik Şanzıman

 Dünya genelinde en yüksek otomobil satış rakamına sahip iki markadan biri olarak bilinen Toyota dikkat çekici otomobil modellerinin yanı sıra ortaya çıkardığı gelişmiş otomobil teknolojileriyle de büyük bir beğeni topluyor. Yüksek konfor standartları, verimli bir motor performansı ve kullanım pratikliği açısından şanzıman sisteminin ne derece önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Toyota tarafından ortaya çıkarılan yeni […]

13 Aralık 2016 - 12:57 'de eklendi ve 569 kez görüntülendi.

Toyota’dan 8 ve 10 Kademe Otomatik Şanzıman

 Dünya genelinde en yüksek otomobil satış rakamına sahip iki markadan biri olarak bilinen Toyota dikkat çekici otomobil modellerinin yanı sıra ortaya çıkardığı gelişmiş otomobil teknolojileriyle de büyük bir beğeni topluyor. Yüksek konfor standartları, verimli bir motor performansı ve kullanım pratikliği açısından şanzıman sisteminin ne derece önemli olduğu herkes tarafından bilinmektedir.


Toyota tarafından ortaya çıkarılan yeni otomatik şanzıman sistemlerinde taleplerin rahatlıkla karşılanabildiğinin altı çiziliyor. 8 ve 10 kademe olarak ortaya çıkan yeni şanzıman sistemlerinde ilk olarak performansın üzerinde durulduğu görülüyor. Bunun yanı sıra düşük yakıt tüketimi için de gelişmiş teknolojilerin ortaya koyulduğu dikkatlerden kaçmayan ayrıntılar arasında yer alıyor.

Uzun süren çalışmaların ardından gün yüzüne çıkarılan yeni şanzımanların hangi modellerde kullanılacağı ile ilgili olarak henüz net bir bilgi bulunmuyor. Yeni yılla birlikte hangi modeller için sunulacağının açıklanması bekleniyor. Şuan için 10 kademe otomatik şanzımanın premium sınıf otomobil modellerinde kullanılacağına dair bir bilgi bulunuyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER