Haber Expo

Kia GT Çok Hızlı Geliyor

 Kia’nın ilk kez yapacağı performans aracı GT’nin testleri başladı. Video ile aracın pist testini paylaşan Kia maksimum 152 mph hızı görmeyi başardı. 244 km/h hıza tekabül eden bu değer Kia’nın en hızlı otomobili ünvanını Kia G’ye taşıdı. Coupe kasaya sahip olan Kia GT halen daha test aşamasında. Kia’nın en hızlı otomobili ünvanı ile yola çıkacak […]

30 Aralık 2016 - 22:20 'de eklendi ve 472 kez görüntülendi.

Kia GT Çok Hızlı Geliyor

 Kia’nın ilk kez yapacağı performans aracı GT’nin testleri başladı. Video ile aracın pist testini paylaşan Kia maksimum 152 mph hızı görmeyi başardı. 244 km/h hıza tekabül eden bu değer Kia’nın en hızlı otomobili ünvanını Kia G’ye taşıdı.

Coupe kasaya sahip olan Kia GT halen daha test aşamasında. Kia’nın en hızlı otomobili ünvanı ile yola çıkacak olan Kia GT 0’dan 100’e 5.1 saniyede ulaşabiliyor. Kia GT’nin mazisi ise 2011 yılına dayanıyor. 2011’de düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarında görücüye çıkan Kia GT konsept olarak tanıtılmıştı ve şimdi gerçek bir otomobil olma yolunda ilerliyor. Test aşamasında videosu ve fotoğrafları paylaşılan Kia GT’nin test aşamasının 13.164 km sürdüğü görülüyor.


kia-gt-1

Kia’nın ilk performans aracı olma ünvanına sahip olacak olan Kia GT’nin önümüzdeki yılın yaz ayların tanıtılması bekleniyor.  2011’de konsept halde iken 3.3 litrelik V6 benzinli motora sahip olacağı söylenen Kia GT’nin motoru hakkında sadece 390 hp güç ürettiği biliniyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER