Haber Expo

INFINITI QX50 Değişken Sıkıştırma Oranlı Motorla Geliyor

 NAIAS kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen INFINITI QX50 konsept modelinin tasarımının yanı sıra sahip olduğu motor teknolojisi de dikkat çekiyor. Orta Boy SUV INFINITI QX50 INFINITI markasının ilerleyen yıllarda üreteceği orta boy SUV modellere ışık tutan INFINITI QX50 konsepti ayrıca markanın diğer araçların kullanılacak olan teknolojileri de gün yüzüne çıkarıyor. Bilindiği üzere günümüzde çok farklı motor teknolojileri kullanılmakta ve tüm […]

08 Ocak 2017 - 14:01 'de eklendi ve 600 kez görüntülendi.

INFINITI QX50 Değişken Sıkıştırma Oranlı Motorla Geliyor

 NAIAS kapsamında tanıtımı gerçekleştirilen INFINITI QX50 konsept modelinin tasarımının yanı sıra sahip olduğu motor teknolojisi de dikkat çekiyor.

Orta Boy SUV INFINITI QX50

INFINITI markasının ilerleyen yıllarda üreteceği orta boy SUV modellere ışık tutan INFINITI QX50 konsepti ayrıca markanın diğer araçların kullanılacak olan teknolojileri de gün yüzüne çıkarıyor. Bilindiği üzere günümüzde çok farklı motor teknolojileri kullanılmakta ve tüm motor teknolojilerinde maksimum verimin karşılığında minimum yakıt tüketimi amaçlanıyor.


Değişken Sıkıştırma Oranı Teknolojisi

İlk etapta 2.0 litre hacminde turbo beslemeli benzinli motor olarak üretilecek olan yeni teknolojiye sahip güç ünitesinde sıkıştırma oranının sürüş özelliklerine göre otomatik ayarlandığı belirtiliyor. Sıkıştırma oranının değişken olması sayesinde sürüşün tüm anlarında maksimum verim alınabildiğinin altı çiziliyor.

8:1 ve 14:1 sıkıştırma oranları arasında yazılımsal olarak sürekli olarak değişkenlik gösterecek olan motorun başarılı olması durumunda ilerleyen yıllarda farklı hacimlerde ve özelliklerde motorların da üretileceği belirtiliyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER