Haber Expo

Hyundai Yeni Mini Suv Modelini Hazırlıyor

 Hyundai Suv modellerine yeni bir araç daha ekliyor. B segmentinde yer alacak olan yeni suv model İ20 ve Tucson modellerinden izler taşıyan yeni crossover model İ20’nin platformuna dayanıyor.  B segmentininde İ20 ile birlikte yer alacak olan önden çekişli ve 4 tekerlekten çekişli olarak sunuluyor. Hyundai’nin 2014’te Cenevre Otomobil Fuarında tanıttığı İntrado modelinin gerçeğe uyarlanmış hali […]

04 Ocak 2017 - 23:22 'de eklendi ve 680 kez görüntülendi.

Hyundai Yeni Mini Suv Modelini Hazırlıyor

 Hyundai Suv modellerine yeni bir araç daha ekliyor. B segmentinde yer alacak olan yeni suv model İ20 ve Tucson modellerinden izler taşıyan yeni crossover model İ20’nin platformuna dayanıyor.  B segmentininde İ20 ile birlikte yer alacak olan önden çekişli ve 4 tekerlekten çekişli olarak sunuluyor.

Hyundai’nin 2014’te Cenevre Otomobil Fuarında tanıttığı İntrado modelinin gerçeğe uyarlanmış hali olan yeni model piyasada Nissan Juke ve Toyota CH-R ile rekabet halinde olacak. Hyundai’nin İzmit’te büyütülecek olan fabrikada üretilme ihtimali olan yeni crossover modelin ülkemizde de piyasaya sunulması bekleniyor.

hyundai


Hyundai’nin Yeni Suv Modelinde Hangi Motorlar Var?

Hyundai yeni üreteceği suv modelinin giriş seviyesinde 100 hp ve 120 hp güç çıkışları sunan 3 silindirli 1.0 litrelik üniteye yer verecek. Benzinli cephesinde güçlü versiyon olarak da İ30’un 3. jenerasyonunda yer alan 140 hp güç ve 240 Nm tork üreten 1.4 benzinli ünitenin yer alması bekleniyor.

Yeni crossover modelin dizel cephesinde ise 1.6 litrelik CRDi ünitenin sunulması bekleniyor. 1.6 CRDi ünitenin yerine 1.4 litrelik dizel bir ünite de gelebilir. Hyundai’nin hem 1.4 dizel hem de 1.6 dizel üniteleri sunma ihtimali de var. Yeni crossover modelin ismi belli değil ancak önden çekişli ve opsiyonel olarak 4 tekerlekten çekişli olarak sunulacağı kesin.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER