Haber Expo

Ford Tamamen Elektrikli SUV Üretecek

 Alternatif enerji kaynaklarının oldukça büyük bir önem kazandığı günümüzde elektrikli otomobil kullanımı da giderek artıyor. Çevreci ve ekonomik olmalarıyla ön plana çıkan elektrikli araçların şarj istasyonu ve yetersiz sürüş menzili gibi problemlerden dolayı henüz istenilen seviyeye gelmediği tahmin ediliyor. Fakat tüm bunlara rağmen kısa bir süre içerisinde firmaların gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalar neticesinde oldukça yüksek sürüş […]

05 Ocak 2017 - 6:39 'de eklendi ve 507 kez görüntülendi.

Ford Tamamen Elektrikli SUV Üretecek

 Alternatif enerji kaynaklarının oldukça büyük bir önem kazandığı günümüzde elektrikli otomobil kullanımı da giderek artıyor. Çevreci ve ekonomik olmalarıyla ön plana çıkan elektrikli araçların şarj istasyonu ve yetersiz sürüş menzili gibi problemlerden dolayı henüz istenilen seviyeye gelmediği tahmin ediliyor.

Fakat tüm bunlara rağmen kısa bir süre içerisinde firmaların gerçekleştirdikleri bilimsel çalışmalar neticesinde oldukça yüksek sürüş mesafelerine sahip modellerin üretilmeye başladığı da görülmektedir.


Gelecek planlarında elektrikli otomobil modellerin büyük bir yer tuttuğu bilinen Ford’un 2020 yılına kadar yepyeni elektrikli ve hibritli modelleri satışa sunması bekleniyor.

Mustang gibi araçların bile hibrit versiyonuyla satışa sunulacağının altı çizilirken, 2020 yılına kadar marka tarafından tamamen elektrikli bir SUV modelin de ortaya koyulacağı konusunda sürekli olarak haberler gün yüzüne çıkıyor.

Şuan için SUV segmentinde elektrikli modellerin yetersiz olduğu göz önüne alındığında Ford elektrikli SUV modelinin 2020 yılında direk olarak satışa sunulması durumunda pazarda dengelerin değişeceği ifade edilebilir. Önümüzdeki yıllar özellikle elektrikli araçların geleceği için son derece büyük bir önem taşıyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER