Haber Expo

Audi Q8 SUV Modeli Ortaya Çıkıyor

 İngiliz model Range Rover Sport’a büyük bir rakip geliyor. Audi tarafından üretilecek ve Q Serisi içerisinde yer alacak olan modelin adı Q8 olarak duyuruldu. Bilindiği üzere Audi Q Serisi içerisinde mevcut olarak Q7 en üst noktada yer alıyor. Audi Q8 modelinin satışa sunulmasıyla birlikte Q7 sahip olduğu konumu Q8 modeline devredecek. 2017 Detroit Otomobil Fuarı bünyesinde […]

24 Aralık 2016 - 13:27 'de eklendi ve 670 kez görüntülendi.

Audi Q8 SUV Modeli Ortaya Çıkıyor

 İngiliz model Range Rover Sport’a büyük bir rakip geliyor. Audi tarafından üretilecek ve Q Serisi içerisinde yer alacak olan modelin adı Q8 olarak duyuruldu. Bilindiği üzere Audi Q Serisi içerisinde mevcut olarak Q7 en üst noktada yer alıyor. Audi Q8 modelinin satışa sunulmasıyla birlikte Q7 sahip olduğu konumu Q8 modeline devredecek.

2017 Detroit Otomobil Fuarı bünyesinde tanıtılacağı ifade edilen aracın ilk etapta internet üzerinden dijital çizimleri sızdırıldı. Dijital çizimlerin detaylarına bakıldığında Audi Q8 modelinin Q7 modeliyle dış mekan tasarımı olarak büyük bir benzerlik taşıdığı dikkatlerden kaçmıyor.


Tüm bunların yanı sıra Audi Q8 modelinin fuarda e-tron adı verilen konsept bir model olarak tanıtılacağı ve üretim versiyonunun ise en erken 2018 yılında tanıtılacağı belirtiliyor.

Q7 modeline göre daha alçak olduğu görülürken aracın bünyesinde birçok sportif detaya yer verileceği tahmin ediliyor. Şuan için teknik detayları ve motor seçenekleri hakkında ortaya çıkmış bir bilgi bulunmasa da büyük oranda Q7 modelinde yer alan motor seçeneklerinin sunulacağı iddia ediliyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER