Haber Expo

Araç Muayene Belgelerinizi Kaybetmeyin

 Motorlu Araç Trafik Belgesi ehliyette yer alan ve araç muayenesinin ne zaman yapıldığını gösteren belgedir. Getirilen yeni düzenleme ile birlikte bu belge artık muayeneden sonra verilmeyecek. Ülke çapında araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, araç sahiplerini yakından ilgilendiren düzenlemeyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklama sonrası merak edilen konular da cevabını buldu. İşte yeni dönemde bilinmesi gerekenler: […]

09 Temmuz 2017 - 18:29 'de eklendi ve 1440 kez görüntülendi.

Araç Muayene Belgelerinizi Kaybetmeyin

 Motorlu Araç Trafik Belgesi ehliyette yer alan ve araç muayenesinin ne zaman yapıldığını gösteren belgedir. Getirilen yeni düzenleme ile birlikte bu belge artık muayeneden sonra verilmeyecek.

Ülke çapında araç muayene hizmeti veren TÜVTÜRK, araç sahiplerini yakından ilgilendiren düzenlemeyle ilgili açıklama yaptı.

Yapılan açıklama sonrası merak edilen konular da cevabını buldu. İşte yeni dönemde bilinmesi gerekenler:

Araç muayenemi 1 Temmuz 2017′ den önce yaptırdım. Ne yapmalıyım?


Araç muayenelerini bu karardan önce yaptırmış olanlar Motorlu Araç Trafik Belgesini bir sonraki muayeneye kadar bulundurabilir. Araç muayenesi sonrası verilen raporları saklamadılarsa yeni muayeneye kadar Motorlu Araç Trafik Belgesini bulundurmalılar.

Motorlu Araç Trafik Belgesi verilmeyecekse aracımın muayeneli olduğunu nasıl ispat edebilirim? Yapılan açıklamada artık bu belgenin Motorlu Araç Trafik Belgesinin verilmeyecek olması muayene sonrası verilen muayene raporunun saklanması zorunluluğunu getirdi. Özellikle araç satışlarında bu rapora göre muayene tarihi alıcıya gösterilecek.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER