Haber Expo

Alternatif Enerjili Araç Yarışları Sona Erdi

 Türkiye Bilimse ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) yeni çalışmalarına devam ederken yeni nesil teknolojilere dikkat çekmek için bazı organizasyonlar yapmaya da devam ediyor. İlköğretimden itibaren öğrencilerin hayal güçlerini artırabilmek ve onların projelerini değerlendirebilmek için çalışmalar yapan TÜBİTAK pek çok kişiye her sene yüz binlerce liralık ödüller vermeye devam ediyor. TÜBİTAK yaptığı çalışmaların yanı sıra milli […]

09 Ağustos 2016 - 23:48 'de eklendi ve 773 kez görüntülendi.

Alternatif Enerjili Araç Yarışları Sona Erdi

 Türkiye Bilimse ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) yeni çalışmalarına devam ederken yeni nesil teknolojilere dikkat çekmek için bazı organizasyonlar yapmaya da devam ediyor. İlköğretimden itibaren öğrencilerin hayal güçlerini artırabilmek ve onların projelerini değerlendirebilmek için çalışmalar yapan TÜBİTAK pek çok kişiye her sene yüz binlerce liralık ödüller vermeye devam ediyor. TÜBİTAK yaptığı çalışmaların yanı sıra milli üretim araç konusunda da yeni görüşmelerini yapmakta ve alternatif enerjili araç üretimi yapmaya çalışan üniversite öğrencilerine de destek vermektedir. Üstelik bu çalışmalar kapsamında araç yarışı dahi yapıldı.


Araç Yarışları Tamamlandı

Alternatif Enerjili Araç Yarışları Bilim ve Toplum Daire Başkanlığı tarafından organize edildi ve yarışların tamamı sona erdi. İlk yarışta toplam 5 farklı üniversiteden 5 farklı yarışçı mücadele etti. İlk ayağın bitmesi ile ikinci ayakta batarya elektrik enerjili araçlar yarıştı. Toplamda ise organizasyona 28 farklı üniversiteden alternatif enerjili 34 farklı araç yarıştı. Yarışlar 20 tur olarak yapılırken birinci olan takıma 25 bin liralık para ödülü verildi. 10 araca ise teşvik amaçlı olmak üzere 10 bin liralık para ödülü verilecek.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER