Haber Expo

Zehirli Gaz ve Asit Yağmurlarının İnsanlara Etkisi

 Musul’un güneyinde başlayan ve hala devam eden kükürt tesislerindeki yangının olumsuz etk,leri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Zehirli gaz pek çok kişinin sağlığını olumsuz etkiledi. Bununla birlikte rüzgarın etkisiyle bu gazlar Türkiye’ye doğru hızla yayılmaya başladı. Ülkemizde bu aralarda etkili olan soğuk hava kendini ara ara sağanak yağışa çeviriyor. Bununla birlikte hafta içi ve hafta sonu […]

27 Ekim 2016 - 22:56 'de eklendi ve 1363 kez görüntülendi.

Zehirli Gaz ve Asit Yağmurlarının İnsanlara Etkisi

 Musul’un güneyinde başlayan ve hala devam eden kükürt tesislerindeki yangının olumsuz etk,leri yavaş yavaş ortaya çıkıyor. Zehirli gaz pek çok kişinin sağlığını olumsuz etkiledi. Bununla birlikte rüzgarın etkisiyle bu gazlar Türkiye’ye doğru hızla yayılmaya başladı.

Ülkemizde bu aralarda etkili olan soğuk hava kendini ara ara sağanak yağışa çeviriyor. Bununla birlikte hafta içi ve hafta sonu beklenen yağışlar da özellikle bu zehirli gazlar nedeniyle tehlike alarmı vermeye başladı. Geçtiğimiz günlerde başlayan uyarılar birbirini takip ediyor.


Meteoroloji “Bu gece tekrar başlaması beklenen yağışın atmosferde bulunan bu gazı ilk etapta yere indirmesi söz konusudur. Daha sonra ise rüzgâr döneceği için bölgeden ülkemiz üzerine gaz taşınımı ve asit yağmuru riski beklenmemektedir” dedi.

Zehirli Gaz ve Asit Yağmurlarının İnsanlara Etkisi

Her ne kadar asit yağmuru riski az olsa da yangının devam etmesi ve zehirli gazların atmosfere dolması devam ederse uzun vadede ülkemiz de bu gazlardan etkilenecektir. Toprağın, suyun zehirli gazlarla buluşması insan sağlığını da olumsuz etkileyecek. Gerek hayvanlara gerekse de insanlara bu gazların etkisi büyük olacaktır.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER