Haber Expo

Yeni Çipli Kimlik Kartı Yaygınlaşıyor, Eski Kimlikler Nasıl Değişir?

 Pilot uygulaması Kırıkkale’de yapılan yeni çipli kimlik uygulaması 10 ilde daha uygulanmaya başlıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren yeni 10 ilde de kullanılmaya başlanacak olan çipli kimlik kartlarına geçiş için ise yapılacak işlemler çok kolay. Rize, Trabzon ve Artvin’de kimlik kartı müracaatları başlamakla beraber Erzincan, Erzurum, Adıyaman, Aksaray, Burdur, Uşak ve Yalova’da da bu uygulamaya geçiş bekleniyor. Bu […]

18 Ekim 2016 - 18:16 'de eklendi ve 1812 kez görüntülendi.

Yeni Çipli Kimlik Kartı Yaygınlaşıyor, Eski Kimlikler Nasıl Değişir?

 Pilot uygulaması Kırıkkale’de yapılan yeni çipli kimlik uygulaması 10 ilde daha uygulanmaya başlıyor. Önümüzdeki yıldan itibaren yeni 10 ilde de kullanılmaya başlanacak olan çipli kimlik kartlarına geçiş için ise yapılacak işlemler çok kolay.

Rize, Trabzon ve Artvin’de kimlik kartı müracaatları başlamakla beraber Erzincan, Erzurum, Adıyaman, Aksaray, Burdur, Uşak ve Yalova’da da bu uygulamaya geçiş bekleniyor. Bu illerin ardından da Türkiye genelinden müracaatlar alınıp kimlik kartı değişimleri daha da yaygınlaşacak.


Çipli Kimlik Kartı için Biyometrik fotoğraf

Yeni kimlik kartı için son 6 ay içinde çekilmiş 1 biyometrik fotoğraf ile birlikte resimli bir belge (nüfus cüzdanı, uluslararası aile cüzdanı, pasaport, sürücü belgesi, memur cüzdanı, avukat kimlik kartı veya basın kartı) ile müracaat yapılabilecek.

Müracaatlar Şahsen veya Randevuyla Yapılacak

Kimlik kartı değişiminde zaman kaybını önlemek amacıyla randevu alınabilecek ya da nüfus müdürlüğüne doğrudan gidilebilecek.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER