Haber Expo

Saatler Geri Alınmayacak ‘Telefon’ ve ‘PC’ Saat Ayarlarına Dikkat

  Her yıl Ekim ayının son haftası Pazar günü kış saati uygulaması nedeniyle saatler 1 saat geri alınıyordu. Yapılan değişiklikle birlikte saatlerin ileri-geri alınması kaldırıldı. Artık kış saati uygulaması nedeniyle saatlerinizi geri almayacaksınız. Resmi Gazete de yayınlanan kararname ile yaz saati uygulamasının sürekli hala gelmesi sonrasında saatler geri alınmayacak. Bundan etkilenmek için akıllı telefon ve […]

06 Eylül 2017 - 8:23 'de eklendi ve 120 kez görüntülendi.

Saatler Geri Alınmayacak ‘Telefon’ ve ‘PC’ Saat Ayarlarına Dikkat

 

Her yıl Ekim ayının son haftası Pazar günü kış saati uygulaması nedeniyle saatler 1 saat geri alınıyordu. Yapılan değişiklikle birlikte saatlerin ileri-geri alınması kaldırıldı. Artık kış saati uygulaması nedeniyle saatlerinizi geri almayacaksınız.

Resmi Gazete de yayınlanan kararname ile yaz saati uygulamasının sürekli hala gelmesi sonrasında saatler geri alınmayacak. Bundan etkilenmek için akıllı telefon ve PC’lerin otomatik saat ayarlarının değiştirilmemesi istendi. Yayınlanan kararname ile en son Mart ayı içerisinde saatlerin bir saat ileri alınarak uygulanan Yaz Saati uygulaması sürekli hale geldi.


Akıllı Telefonlar ve Bilgisayarlarda Saat Ayarlarında Dikkat Edilecekler!

Çoğu kullanıcı saat ve tarih ayarları menüsünden otomatik tarih ve saat dilimi seçeneğini kullanıyor.  Telefonlarınızın ayarlar menüsünde bulunan saat ayarları kısmında Otomatik tarih ve saat dilimi seçildiğinde, telefon herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymadan, sistem üzerinden aldığı bilgilerle kendini güncelleyebiliyor.  Operatörler önlemlerini alsalar da kullanıcıların dikkat etmesi gerekiyor. Bazı telefonlarda telefon ayarı cihaz üreticisi ya da işletim sistemine bağlı. Bu nedenle kullanıcının otomatik olarak kendini geri alacak saatlere önlem olarak manuel yani elle ayara geçmeleri öneriliyor.

 


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER