Haber Expo

Referandum Sonrası 17 Nisan Okullar Tatil mi?

 TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliği maddelerinin ardından referndum tarihi olarak 16 Nisan 2017 Pazar günü belirlendi. Bu tarihte Türkiye genelinde referandum yapılacak ve vatandaşlar ya Evet ya da Hayır’ı oylayacak. Evet’in %50 üstünde çıkması durumunda anayasa değişikliği kabul edilmiş olacak ve milletvekilleri tarafından mecliste oylanan ve hazırlanan yeni anayasa halk tarafından da kabul edilmiş olacak. […]

01 Nisan 2017 - 19:11 'de eklendi ve 1688 kez görüntülendi.

Referandum Sonrası 17 Nisan Okullar Tatil mi?

 TBMM’de kabul edilen Anayasa değişikliği maddelerinin ardından referndum tarihi olarak 16 Nisan 2017 Pazar günü belirlendi. Bu tarihte Türkiye genelinde referandum yapılacak ve vatandaşlar ya Evet ya da Hayır’ı oylayacak.

Evet’in %50 üstünde çıkması durumunda anayasa değişikliği kabul edilmiş olacak ve milletvekilleri tarafından mecliste oylanan ve hazırlanan yeni anayasa halk tarafından da kabul edilmiş olacak.


Hayır’ın %50 üstünde çıkması durumunda da anayasa değişikliği çoğunluk tarafından istenmediği için rafa kaldırılacak.

16 Nisan referandumu sonrası okulların tertip düzeninin tekrar sağlanması amacıyla 17 Nisan okulların tatil edilmesi bekleniyor. Zira daha önceki seçimler de göz önüne alındığında ertesi günün tatil edildiği biliniyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER