Haber Expo

Otoyollara 1 Temmuzda Ortalama Hız Tespit Sistemi Geliyor;

 Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan yeni protokolle otoyollarda ortalama hız tespit sistemi geliyor. Bu sistem ile araçların ortalama hızları tespit edilerek limitlerin üzerinde olan hızlardaki araçlara cezai işlem uygulanacak. Yeni Hız Tespit Sisteminde Değişiklikler Neler? Ülkemizde şuan uygulanan radar ve EDS sistemlerinden farklı olan bu yeni sistemde araçların süratlarına değil ortalama […]

16 Mayıs 2017 - 23:45 'de eklendi ve 724 kez görüntülendi.

Otoyollara 1 Temmuzda Ortalama Hız Tespit Sistemi Geliyor;

 Emniyet Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü arasında imzalanan yeni protokolle otoyollarda ortalama hız tespit sistemi geliyor. Bu sistem ile araçların ortalama hızları tespit edilerek limitlerin üzerinde olan hızlardaki araçlara cezai işlem uygulanacak.

Yeni Hız Tespit Sisteminde Değişiklikler Neler?

Ülkemizde şuan uygulanan radar ve EDS sistemlerinden farklı olan bu yeni sistemde araçların süratlarına değil ortalama hızlarına ceza uygulanacak. Eski sistemde araçların radarın ya da EDS’nin önünden geçerken yaptıkları anlık hızlar cezai işlem için yeterli idi. Yeni sistemde ise araçların kat edilen yol ile harcanan süre arasındaki ilişkiden yola çıkılarak ortalama hızları hesaplanacak ve cezai işlem uygulanacak.


Yeni Sistem 1 Temmuzda Uygulanacak

Otoyollarda uygulanacak olan yeni sistem 1 Temmuzda kullanıma girecek. OGS ya da HGS gişesinden giriş yapan aracın giriş süresi ile çıkış süresi sisteme işlenecek ve katedilen yola bölünerek ortalama hızı bulunacak.

Eski sistemde bazı araç kullanıcıları radar ve EDS kameralarının önünden geçerken yavaşlayarak cezadan kurtuluyordu. Bu sistemde ise ortalama hız baz alındığı için öyle ihtimal ortadan kalkacak.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER