Haber Expo

Kurban Tatili 9 Gün

 Darbe girişiminden önce ülkemizde geleceğe yönelik atılan adımlar zamanında işliyordu. Kurban Bayramı tatili de 9 gün olarak açıklanmış Bayramın 4.günü ardından Cuma günü tatil ilan edilmişti. OHAL ilanı ile birlikte kamu çalışanlarının izinlerinin durdurulması akıllara bayram süresinin ohal’den etkilenip etkilenmeyeceği sorusunu getirdi. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulutoplantısının ardından açıklama yaptı.Kurtulmuş, milyonlarca memura müjde verdi.  Kamu […]

26 Temmuz 2016 - 14:03 'de eklendi ve 4632 kez görüntülendi.

Kurban Tatili 9 Gün

 Darbe girişiminden önce ülkemizde geleceğe yönelik atılan adımlar zamanında işliyordu. Kurban Bayramı tatili de 9 gün olarak açıklanmış Bayramın 4.günü ardından Cuma günü tatil ilan edilmişti. OHAL ilanı ile birlikte kamu çalışanlarının izinlerinin durdurulması akıllara bayram süresinin ohal’den etkilenip etkilenmeyeceği sorusunu getirdi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulutoplantısının ardından açıklama yaptı.Kurtulmuş, milyonlarca memura müjde verdi.  Kamu çalışanlarının izin yasağının ne zaman kalkacağına ilişkin soruyu yanıtlayan Kurtulmuş, “Kamu personelinin izin yasağı kaldırılmıştır.” dedi. 08.08.2016


Kurban Tatili Ne Zaman, OHAL Tatil Süresini Etkileyecek mi? Memur İzinleri Bayrama Açılır mı?

Kurban bayramı tatili 9 Eylül Cuma günü mesai bitimi ile başlayacak olup 19 Eylül Pazartesi sabahına kadar devam edecektir. 19 Eylül Pazartesi günü tüm memurlar tekrar görevine başlayacak. Yine okullar da 19 Eylül tarihinde açılacak.

OHAL ilan edilmesinin ardından bu 9 günlük tatilde iptal kararının gelip gelmeyeceği gündeme geldi. Konuyla ilgili bir açıklama olmasa da Bayram tatilinin iptal olmayacağı düşünülüyor. Bununla birlikte memur izinlerinin de Eylül ayından önce tekrar açılması bekleniyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER