Haber Expo

İstanbul Banliyö Tren Hatları Yeniden Açılıyor

 Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul yüksek hızlı tren projesinin hayata geçirilmesi ve kullanıma açılmasıyla birlikte 2013 yılında İstanbul banliyö tren hatları kullanıma kapatılmıştı. Yüksek hızlı trene entegre bir şekilde hizmet verecek olan İstanbul banliyö tren hatlarının planlara göre 2015 yılında kullanıma açılması bekleniyordu. Fakat yüklenici firmanın masrafların artmasını bahane ederek çalışmaları durdurması ve yeni hat boyunca sürdürülen inşaat çalışmaları boyunca […]

08 Mart 2017 - 19:20 'de eklendi ve 425 kez görüntülendi.

İstanbul Banliyö Tren Hatları Yeniden Açılıyor

 Ankara-İstanbul, Konya-İstanbul yüksek hızlı tren projesinin hayata geçirilmesi ve kullanıma açılmasıyla birlikte 2013 yılında İstanbul banliyö tren hatları kullanıma kapatılmıştı. Yüksek hızlı trene entegre bir şekilde hizmet verecek olan İstanbul banliyö tren hatlarının planlara göre 2015 yılında kullanıma açılması bekleniyordu. Fakat yüklenici firmanın masrafların artmasını bahane ederek çalışmaları durdurması ve yeni hat boyunca sürdürülen inşaat çalışmaları boyunca tarihi eser kalıntılarının ortaya çıkması projenin sonuçlandırılmasını erteletmişti.


Çalışmalar Hız Kesmeden Devam Ediyor

Ulaştırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanlığı tarafından konunun tekrar ele alınmasıyla birlikte İstanbul banliyö tren hatlarında yeniden çalışmaların başlandığı ve hat boyunca çalışmaların eş zamanlı olarak yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor. Alınan bilgilere göre çalışmaların hızlı bir şekilde sonuçlandırılacağı ve yüksek hızlı trene entegre bir şekilde İstanbul banliyö tren hatlarının 2018 yılı itibariyle kullanıma açılacağı belirtiliyor.

Hatların yenilenmesinin ardından kullanıma açılacak olan İstanbul banliyö tren hatları ulaşım konusunda yaşanan problemlerin çözümünde oldukça etkili olacaktır.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER