Haber Expo

2018 Honda Civic Si Sedan 1.5 Turboşarjlı Geliyor

 Avrupa versiyonunun ardından 2018 Honda Civic Si Sedan modelinin Amerika versiyonu için çalışmalar başladı. Honda’nın performans odaklı olmasıyla ön plana çıkan Type R modellerinden farklı olarak Honda Civic Si Sedan modeli herkese hitap edecek. Type R versiyonunun hemen altında konumlanacağı ifade edilen aracın güç ünitesinde 1.5 litre hacminde turboşarjlı benzinli motor görev alacak. Avrupa versiyonundan […]

08 Nisan 2017 - 23:56 'de eklendi ve 797 kez görüntülendi.

2018 Honda Civic Si Sedan 1.5 Turboşarjlı Geliyor

 Avrupa versiyonunun ardından 2018 Honda Civic Si Sedan modelinin Amerika versiyonu için çalışmalar başladı. Honda’nın performans odaklı olmasıyla ön plana çıkan Type R modellerinden farklı olarak Honda Civic Si Sedan modeli herkese hitap edecek.

Type R versiyonunun hemen altında konumlanacağı ifade edilen aracın güç ünitesinde 1.5 litre hacminde turboşarjlı benzinli motor görev alacak.


Avrupa versiyonundan çok daha güçlü olacağının altı çizilen aracın güç değerine 205 hp, tork değeri ise 260 Nm olarak veriliyor.

Düşük motor hacmi, yüksek güç ve tork değerleri sayesinde Honda Civic Si Sedan modeli oldukça geniş bir kitle tarafından büyük bir ilgi görecek. Bu sebepten dolayı da Amerikalı otomobil tutkunları tarafından Honda Civic Si Sedan modelinin satışa sunulması büyük bir heyecanla bekleniyor.

Amerika versiyonunun ardından başka hangi pazarlarda satışa sunulacağı merak edilse de bir süre daha konuyla ilgili olarak her hangi bir açıklama yapılması beklenmemektedir.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER