Haber Expo

2017 Şubat Öğretmen Atama Sayısı Düşebilir

 FETÖ terör operasyonu ardından görevden alınan öğretmenlerin yerine yaklaşık 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi. Bununla birlikte norm fazlası öğretmenlere de tercih hakkı tanınarak açık bulunan okullara atamaları yapıldı. Bu gelişmeler ortaya çıkan ihtiyacı kısmen kapattı. 2017 Şubat ayında yaklaşık 40 bin öğretmen ataması yapılacağını tahmin ediyoruz. Bununla birlikte gerek öğretmen gerek se de diğer personel alımlarında […]

10 Ekim 2016 - 22:13 'de eklendi ve 5902 kez görüntülendi.

2017 Şubat Öğretmen Atama Sayısı Düşebilir

 FETÖ terör operasyonu ardından görevden alınan öğretmenlerin yerine yaklaşık 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirildi. Bununla birlikte norm fazlası öğretmenlere de tercih hakkı tanınarak açık bulunan okullara atamaları yapıldı. Bu gelişmeler ortaya çıkan ihtiyacı kısmen kapattı.

2017 Şubat ayında yaklaşık 40 bin öğretmen ataması yapılacağını tahmin ediyoruz. Bununla birlikte gerek öğretmen gerek se de diğer personel alımlarında sayıların düşeceğini Maliye Bakanı Naci Ağbal katıldığı bir programda söyledi.


Maliye Bakanı Ağbal “…nasıl kamu kurumların cari harcamalarını aşağı çekiyorsak, personelde de olabildiğince ihtiyaçlarımızı mevcut kamu personeli ile sağlamaya çalışacağız. Burada kamu personelini doğru yerde doğru zamanda çalıştıracağız. 2017 yılında kamuya alacağımız personel sayısında 2016 yılına nazaran azalmaya gideceğiz. Ben bunu inşallah bütçe toplantısında da anlatacağım. Ama 2017 yılı ve sonraki yıllar personel harcamalarında tasarrufa gideceğimiz yıllar olacak.”

Bu açıklamalar atamaların sınırlı olacağı yönünde yorumlansa da özellikle okul öncesinin zorunlu hale gelecek olması, 5.sınıflara yabancı dili ağırlıklı eğitimin başlayacak olması gibi sebeplerle bazı branşlarda atamalarda daha fazla kadro sayısı verileceği düşünülüyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER