Haber Expo

2017 Hac Kayıtları Başlıyor İşte Yapılması Gerekenler

 Uzun zamandır beklenmekte olan açıklama Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geldi. 2017 yılında hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların geç kalmadan başvurularını yapmaları gerekiyor. Başvuru İçin Bankaya 20 TL Yatırılması Gerekiyor 28 Aralık 2016 tarihi itibariyle başlayan başvuru sürecine dahil olmak isteyen vatandaşların ilk olarak ilgili bankalara 20 TL ücret yatırması gerekmektedir. 20 TL yatırılarak kabul […]

28 Aralık 2016 - 1:22 'de eklendi ve 686 kez görüntülendi.

2017 Hac Kayıtları Başlıyor İşte Yapılması Gerekenler

 Uzun zamandır beklenmekte olan açıklama Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından geldi. 2017 yılında hac ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşların geç kalmadan başvurularını yapmaları gerekiyor.

Başvuru İçin Bankaya 20 TL Yatırılması Gerekiyor

28 Aralık 2016 tarihi itibariyle başlayan başvuru sürecine dahil olmak isteyen vatandaşların ilk olarak ilgili bankalara 20 TL ücret yatırması gerekmektedir. 20 TL yatırılarak kabul edilecek olan ön başvurular 28 Aralık 2016 tarihinden başlayıp 6 Ocak 2017 tarihine kadar devam edeceği belirtiliyor.


Daha Önceki Yıllarda Kayıt Yaptıranlar Dikkat

Bakanlık tarafından daha önce kayıt yaptıran vatandaşların kayıtlarının yenilenmeyeceği bu durumda olan kişilerin başvurularının 9 Ocak – 31 Ocak 2017 yıllarında başvuruları kabul edilecek.

Daha önceki yıllarda başvuru yapan kişilerin yeni başvurularında her hangi bir ücret yatırmalarına gerek olmadığının altı çiziliyor.

Ayrıca elektronik ortamda vatandaşların iletişim bilgilerinin güncel olarak girilmesi ve daha önce kayıt yaptıran kişilerden bilgileri değişenlerin de yeniden numaralarını güncellemeleri gerekiyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER