Haber Expo

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Gişeleri Kaldırılıyor

 İstanbul genelinde artan nüfus ve araç sayısına bağlı olarak trafikte yaşanan problemler de artmaya devam ediyor. Bir dizi önlemler ve yapılan yeni yatırımlarla sürekli olarak trafiğin rahatlatılması amaçlanıyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin kaldırılması da bu amaç doğrultusunda yapılan değişiklikler arasında yer alıyor. Serbest Geçiş Sistemi ile birlikte köprü giriş ve çıkışlarında yaşanan sıkışıklığın önüne geçilmesi […]

19 Nisan 2017 - 22:39 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü Gişeleri Kaldırılıyor

 İstanbul genelinde artan nüfus ve araç sayısına bağlı olarak trafikte yaşanan problemler de artmaya devam ediyor. Bir dizi önlemler ve yapılan yeni yatırımlarla sürekli olarak trafiğin rahatlatılması amaçlanıyor. 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerinin kaldırılması da bu amaç doğrultusunda yapılan değişiklikler arasında yer alıyor.

Serbest Geçiş Sistemi ile birlikte köprü giriş ve çıkışlarında yaşanan sıkışıklığın önüne geçilmesi ve böylelikle köprü bağlantıları dahil olmak üzere birçok noktada trafik akışının hızlanacağı tahmin ediliyor.


Kurulacak olan yeni sistemde hem HGS hem de OGS etiketleri aynı anda okunabilecek ve sürücünün hesabından otomatik olarak düşülecek. Ayrıca otomobillerin şerit değiştirmesine de gerek kalmaması büyük bir avantaj sağlayacak.

Sistemin 15 Temmuz 2017 itibariyle kullanıma açılması ve sistemin tamamen efektif bir şekilde çalıştığından emin olduktan sonra 15 Temmuz Şehitler Köprüsü üzerindeki tüm geçiş gişelerinin yıkılacağı belirtiliyor. Şuan için çalışmalar devam etmekte olup sürücüler tarafından sabırsızlıkla yeni sisteme geçilmesi bekleniyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER