Haber Expo

Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Elektrik Yüzde 50 İndirimli

 FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında ülkemizde birçok vatandaşın darbeye dur demek adına sokaklara çıktığı ve FETÖ’nün darbecilerine karşı geldikleri biliniyor. Yaşanan darbe girişimi sebebiyle hayatını kaybederek şehit olan vatandaşların yakınları ve yaralanarak gazi olan vatandaşlar için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından güzel bir gelişmeye daha imza atıldı. EPDK tarafından yapılan […]

30 Aralık 2016 - 9:43 'de eklendi ve 534 kez görüntülendi.

Şehit Yakınları ve Gaziler İçin Elektrik Yüzde 50 İndirimli

 FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında ülkemizde birçok vatandaşın darbeye dur demek adına sokaklara çıktığı ve FETÖ’nün darbecilerine karşı geldikleri biliniyor. Yaşanan darbe girişimi sebebiyle hayatını kaybederek şehit olan vatandaşların yakınları ve yaralanarak gazi olan vatandaşlar için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu tarafından güzel bir gelişmeye daha imza atıldı.

EPDK tarafından yapılan açıklamalarda 2017 yılı itibariyle şehit yakınları ve gaziler için elektrik tüketim bedelinin yüzde 50 indirimli olarak alınacağı ifade edildi.


Sunulan yüzde 50 oranındaki indirimli elektrikten faydalanılabilmesi için kişilerin Sosyal Güvenlik Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından şehit veya gazi maaşının bağlandığını gösterir belgenin ibraz edilmesi yeterli olacaktır. Gerekli olan bilgilerin belgelenmesi durumunda gaziler, şehit aileleri ve dul eşlerinin yaşadıkları meskenlerde elektrik yüzde 50 indirimli olarak kullanılabilecek.

Normal meskenlerde 1 kilovat saat elektrik için 33,18 kuruş ödeme yapılması gerekirken, EPDK tarafından gerçekleştirilen yeni çalışma kapsamında şehit aileleri ve gaziler 15,95 kuruş ödeyecek.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER