Haber Expo

ÖTV Düzenlemesinden Sonra İkinci El Piyasasında Büyük Patlama

 Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe giren yeni ÖTV düzenlemesinin otomobil fiyatlarına 2017 yılı ile birlikte yansıması bekleniyor. Özellikle lüks sınıfı büyük oranda etkileyen yeni düzenlemeyle birlikte sıfır otomobillerin fiyatlarında büyük artışların meydana geleceği görülüyor. Sıfır otomobil pazarı için uygulamayan koyulan yeni ÖTV düzenlemesinin yanı sıra dolar ve euro kurunda yaşanan hızlı yükselmeyle birlikte fiyatların artacağı […]

04 Aralık 2016 - 20:26 'de eklendi ve 1406 kez görüntülendi.

ÖTV Düzenlemesinden Sonra İkinci El Piyasasında Büyük Patlama

 Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe giren yeni ÖTV düzenlemesinin otomobil fiyatlarına 2017 yılı ile birlikte yansıması bekleniyor.

Özellikle lüks sınıfı büyük oranda etkileyen yeni düzenlemeyle birlikte sıfır otomobillerin fiyatlarında büyük artışların meydana geleceği görülüyor. Sıfır otomobil pazarı için uygulamayan koyulan yeni ÖTV düzenlemesinin yanı sıra dolar ve euro kurunda yaşanan hızlı yükselmeyle birlikte fiyatların artacağı ve buna bağlı olarak da satış rakamlarına düşüşlerin yaşanacağı tahmin ediliyor.


İkinci el piyasasında ise tüm bu gelişmeler ışığında büyük bir patlamanın beklendiği özellikle ikinci el lüks sınıf araçların büyük bir ilgi görmeye başlayacağı düşünülüyor. Bunun yanı sıra vergisiz fiyatı 40 bin TL’nin altında olan sıfır araçların ÖTV ile birlikte fiyatlarında artış meydana gelmemesinden dolayı satış rakamlarının artış göstereceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.

Tüm bunlarla birlikte 2017 yılında ikinci ele rağbetin yükseleceğini ifade etmek yanlış olmayacaktır.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER