Haber Expo

Otomobillerdeki ÖTV Farkı Ne Kadar? İndirim Yapılacak mı?

 Son günlerde Özel Tüketim Vergisinde olan indirimler otomotiv sektörünü de etkileyecek mi? Herkes bu sorunun cevabını arıyor. Özellikler geçtiğimiz yeniden zamlanan otomobil piyasası ÖTV’si diğer ürünlerde olan indirimlerden etkilenecek mi? Yılbaşından önce otomotiv sektöründe belli bir oranda artış olmuştu. Düşük motorlu lüks araçları hedef alan eni ÖTV düzenlemesinden D segmenti ve C segmenti de payını […]

07 Şubat 2017 - 22:30 'de eklendi ve 720 kez görüntülendi.

Otomobillerdeki ÖTV Farkı Ne Kadar? İndirim Yapılacak mı?

 Son günlerde Özel Tüketim Vergisinde olan indirimler otomotiv sektörünü de etkileyecek mi? Herkes bu sorunun cevabını arıyor. Özellikler geçtiğimiz yeniden zamlanan otomobil piyasası ÖTV’si diğer ürünlerde olan indirimlerden etkilenecek mi?

Yılbaşından önce otomotiv sektöründe belli bir oranda artış olmuştu. Düşük motorlu lüks araçları hedef alan eni ÖTV düzenlemesinden D segmenti ve C segmenti de payını aldı. 1.6 litrelik motorlara sahip lüks araçların %45 olan ÖTV oranı yeni sistem ile aracın baz fiyatına bağlı oldu. Geçtiğimiz günlerde beyaz eşyada yapılan süreli ÖTV indiriminin otomotiv piyasasını da etkilemesi bekleniyor.


ÖTV 1

Motor hacmine ve Aracın vergisiz baz fiyatına göre belirlenen yeni ÖTV sisteminin beyaz eşyada olduğu gibi kısa bir süreliğine indirime girmesi bekleniyor. Kısa bir süre de olsa otomobil piyasasında ÖTV indirimi büyük satış rakamlarının oluşmasını sağlayacaktır. Şuan için 0 araç almayı düşünenlerin kısa bir süre daha bekleyerek olası bir ÖTV indiriminden yararlanması belli bir oranda fiyat düşüşü sağlayacaktır. ÖTV’de %5’lik bir azalış dahil baz fiyatı 40.000 TL olan araç için 2.400 TL civarında bir indirime tekabül ediyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER