Haber Expo

Öğretmen Nöbet Ücreti 2017’den İtibaren Artıyor

 Öğretmenlere nöbet ücreti 2016 yılı itibariyle ödenmeye başlamıştı. Haftada bir veya daha fazla nöbet tutan öğretmene nöbet ücreti olarak haftalık en fazla 2 ders saati nöbet ücreti ödenmektedir. Nöbet ücreti fiilen tutulan nöbetlere yazıldığı için haftada en az 1 kez nöbet tutan öğretmen için bu ücret ek ders olarak ödenmektedir. Bununla birlikte toplu sözleşme hükümlerine […]

21 Kasım 2016 - 19:10 'de eklendi ve 1062 kez görüntülendi.

Öğretmen Nöbet Ücreti 2017’den İtibaren Artıyor

 Öğretmenlere nöbet ücreti 2016 yılı itibariyle ödenmeye başlamıştı. Haftada bir veya daha fazla nöbet tutan öğretmene nöbet ücreti olarak haftalık en fazla 2 ders saati nöbet ücreti ödenmektedir. Nöbet ücreti fiilen tutulan nöbetlere yazıldığı için haftada en az 1 kez nöbet tutan öğretmen için bu ücret ek ders olarak ödenmektedir.


Bununla birlikte toplu sözleşme hükümlerine göre 2017 yılı Ocak ayından itibaren ise yine öğretmenlere haftada 3 saat ek dersi geçmemek üzere nöbet ücreti ödenecektir. Haftada bir nöbet görevi olan öğretmenin 2017 yılı için aylık olarak 4 nöbet tuttuğu varsayıldığında kendi ek dersi dışında ayda toplam 12 saat nöbet ücreti almış olacaktır. 2017 yılı Ocak ayındaki zamla birlikte ek ders ücretinin de 11.2 TL civarında olacağı düşünüldüğünde bu şartlardaki bir öğretmenin eline aylık 130-140 TL civarında bir nöbet ücreti geçecektir.

2016 yılında başlayan ve 2017 yılı ve sonrasında da devam edecek olan nöbet ücreti 2017 yılından sonra artacak mı ya da tutulan gün sayısı arttıkça nöbet ücreti için ödenen ek ders sayısı tutulan gün sayısıyla çarpılacak mı bunu ilerleyen zamanlarda yapılacak toplu sözleşmelerle göreceğiz.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER