Haber Expo

KADEME İLERLEMESİ VE DERECE YÜKSELMESİ NEDİR VE NASIL HESAPLANIR?

 Memurun görevinin önem ve sorumluluğunda herhangi bir artış olmaksızın, bulunduğu derece içerisinde aylık göstergesinin ilerlemesine kademe ilerlemesi denilmektedir. Her üç kademenin ilerlemesinin ardına da 1 derece yükselmesi uygulanmaktadır. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununda, memuriyete giriş derece ve kademeleri ilgililerin eğitim durumlarına, unvanlarına ve hizmet sınıflarına göre farklı belirlenmiş olmakla birlikte, memuriyette iken eğitim durumlarında değişiklik […]

06 Ocak 2018 - 23:51 'de eklendi ve 628 kez görüntülendi.

KADEME İLERLEMESİ VE DERECE YÜKSELMESİ NEDİR VE NASIL HESAPLANIR?

 Memurun görevinin önem ve sorumluluğunda herhangi bir artış olmaksızın, bulunduğu derece içerisinde aylık göstergesinin ilerlemesine kademe ilerlemesi denilmektedir.

Her üç kademenin ilerlemesinin ardına da 1 derece yükselmesi uygulanmaktadır.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununda, memuriyete giriş derece ve kademeleri ilgililerin eğitim durumlarına, unvanlarına ve hizmet sınıflarına göre farklı belirlenmiş olmakla birlikte, memuriyette iken eğitim durumlarında değişiklik (üst öğrenimi bitirme, başlangıç derecesi daha ileri olan öğretimi bitirme, master yapma, doktora yapma gibi) olanlar hakkında da kademe ilerlemesi veya derece yükselmesi söz konusu olabilmektedir.


Kademe ilerlemesinde aylık maaşa etkisi

Kademe ilerlemesi yapan memurun aylığı, ilerleme tarihini izleyen aybaşından itibaren ilerlediği kademenin göstergesi esas alınarak ödenir.

Kademe İlerlemesi Nasıl Hesaplanır? Kademe ve derece ilerlemesinde birden fazla etken söz konusudur. Aşağıdaki bağlantı üzerinden kolay bir şekilde hesaplama yapabilirsiniz.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER