Haber Expo

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

 Her ne kadar öğretmen ataması yapılsa da gerek köy, gerekse ilçe, nadiren de il merkezlerindeki okullarda öğretmen açığı durumlarını o il veya ilçe MEB ücretli öğretmen duyurularını yayınlayarak aldığı ücretli öğretmenlerle kapatmaya çalışıyor. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı başlamasına az bir süre kala ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyenler de bu duyuruları bekliyor.   Ücretli öğretmenlik öğretmen […]

27 Temmuz 2017 - 14:43 'de eklendi ve 544 kez görüntülendi.

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

 Her ne kadar öğretmen ataması yapılsa da gerek köy, gerekse ilçe, nadiren de il merkezlerindeki okullarda öğretmen açığı durumlarını o il veya ilçe MEB ücretli öğretmen duyurularını yayınlayarak aldığı ücretli öğretmenlerle kapatmaya çalışıyor. 2017-2018 eğitim-öğretim yılı başlamasına az bir süre kala ücretli öğretmen olarak görev yapmak isteyenler de bu duyuruları bekliyor.


 

Ücretli öğretmenlik öğretmen ihtiyacının olduğu her yerde il ya da ilçe mem’lerin ihtiyaç dahilinde isteğiyle gerçekleşiyor. Eğitim Fakültesi ya da lisans mezunları arasından başvuranlardan seçilen ücretli öğretmenler genellikle o eğitim-öğretim yılı sonuna kadar görev yapıyor.

Ücretli öğretmen başvuruları ilden ile değişse de genellikle Ağustos ayının son haftasında başlıyor.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER