Haber Expo

TEOG Yerine Okul Puanı mı Gelecek

 “TEOG’un kaldırılması lazım” Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre […]

16 Eylül 2017 - 10:02 'de eklendi ve 170 kez görüntülendi.

TEOG Yerine Okul Puanı mı Gelecek

 “TEOG’un kaldırılması lazım”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben TEOG olayını istemiyorum ve bunu da artık yanlış buluyorum. TEOG’un kaldırılması lazım. Biz TEOG’la mı geldik? Ne TEOG vardı, ne bir şey vardı. Okursun, sene içinde notların bellidir, bu notlarınla beraber yürürsün. Gelirsin üniversite sırasına, orada da girersin üniversite imtihanlarına. Üniversite imtihanında da sosyalde, sayısalda başarı durumun neyse bu başarıya göre girmen gereken yer nereyse girersin.” dedi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ifade ettiği yönde bir sistem değişikliğine gidilirse öğretmenlere büyük görevler düşecek. Zira öğrencinin yıl sonu notlarını okul puanları belirliyor. Okul puanları için de öğrencilerin yazılılarda aldıkları notlar oldukça önemli.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER