Haber Expo

TEOG Öğrencilerinin Motivasyonunu Artırmak Başarıyı Getirir

 TEOG sınavı Çarşamba ve Perşembe günleri uygulanarak liselere geçiş sürecinde girilecek TEOG aşaması tamamlanmış olacak. TEOG sınav başarısı öğrencinin şimdiye kadar olan bilgi birikimi, bilgiyi kullanma becerisi ile belli olacak. Yapılan çalışmalar, tekrarlar, çözülen denemeler başarıyı artırmada en önemli paya sahip etkenler. Bununla birlikte öğrencinin kendi kendini motive etmesi, ailenin öğrenciyi motive etmesi, öğretmenlerin öğrenciyi […]

24 Nisan 2017 - 20:34 'de eklendi ve 317 kez görüntülendi.

TEOG Öğrencilerinin Motivasyonunu Artırmak Başarıyı Getirir

 TEOG sınavı Çarşamba ve Perşembe günleri uygulanarak liselere geçiş sürecinde girilecek TEOG aşaması tamamlanmış olacak. TEOG sınav başarısı öğrencinin şimdiye kadar olan bilgi birikimi, bilgiyi kullanma becerisi ile belli olacak. Yapılan çalışmalar, tekrarlar, çözülen denemeler başarıyı artırmada en önemli paya sahip etkenler. Bununla birlikte öğrencinin kendi kendini motive etmesi, ailenin öğrenciyi motive etmesi, öğretmenlerin öğrenciyi motive etmesi de bu başarıyı artıracak çalışmalardan.


“Başarı için çok şey gereklidir, ama bunların en önemlisi kendine güvenmektir.” Sınavda yapılan yüksek netlerde öğrencinin kendine duyacağı güven önemli bir yere sahiptir. Bu güveni sağlamak ta aşamalı bir süreçtir. Anlatılan konunun anlaşılması, konuyla ilgili örneklerin öğrenci tarafından çözülerek “yapabiliyorum” hissinin öğrenci tarafından hissedilmesi güveni artıracaktır.

  • Salonunuzda suladığınız çiçek nasıl yeşerirse, kalbinizde beslediğiniz hedef de öyle yeşerir; çiçeğin gıdası su, hedefin gıdası tekrardır.
  • Bir insana yapabildiğini bizzat görmesinden daha fazla güven verebilecek hiç bir telkin yoktur.
  • Doğruyu yapmak için elimizden gelen tüm çabayı göstermeliyiz. Eğer yanlış yapmaktan korkarsak, büyük doğrularımızla insanları tanıştıramayız.
  • Başarıya ulaşamayanların yüzde doksanı yenilgiye uğramamıştır. Sadece pes etmişlerdir.

 


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER