Haber Expo

TEOG Ne Zaman? Nisan Ayı 2.TEOG Oturumları

 Kasım ayının son haftasında yapılan ilk TEOG sınavının ardından 8.sınıf öğrencileri 2.TEOG sınavına yaptıkları hazırlıkları bekledikleri sonuçla bitirmek ve 5,6,7.sınıf öğrencileri de 2 günlük tatil için beklemekteler. 2.dönem TEOG sınav zamanı bu yüzden beklenen tarihler arasında. 2.Dönem 8.sınıfların zorlu maratonu devam ediyor. Özellikle liselere girişte puanlarının büyük ölçüde şekillenmesinde katkısı olan TEOG sınavları için heyecan […]

22 Şubat 2017 - 13:11 'de eklendi ve 594 kez görüntülendi.

TEOG Ne Zaman? Nisan Ayı 2.TEOG Oturumları

 Kasım ayının son haftasında yapılan ilk TEOG sınavının ardından 8.sınıf öğrencileri 2.TEOG sınavına yaptıkları hazırlıkları bekledikleri sonuçla bitirmek ve 5,6,7.sınıf öğrencileri de 2 günlük tatil için beklemekteler. 2.dönem TEOG sınav zamanı bu yüzden beklenen tarihler arasında.

2.Dönem 8.sınıfların zorlu maratonu devam ediyor. Özellikle liselere girişte puanlarının büyük ölçüde şekillenmesinde katkısı olan TEOG sınavları için heyecan büyük. 2.TEOG sınavı ilk sınavda olduğu gibi 6 dersten ve 120 soru üzerinden yapılacak.

Nisan ayının son haftası Çarşamba ve Perşembe günlerinde yapılan TEOG sınavları bu yıl da 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak. 26-27 Nisan tarihlerinde çoktan seçmeli sorulardan oluşacak sınavda öğrenciler ilk dönemki başarılarının üzerinde bir puan elde etmeye çalışacak. Sonuçlar ise Haziran ayının ilk haftasında açıklanacak.


TEOG MAZERET SINAVLARI NE ZAMAN?

Mazeret sınavları ise 20-21 Mayıs´ta gerçekleştirilecek. Sonuçlar haziran ayında açıklanacak.

Ortak sınavların gerçekleştirileceği günlerde, sınavların yapıldığı okullardaki 5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri ve ortaokullarla aynı bahçede eğitim gören diğer okullardaki öğrenciler ders yapmayacak.

TEOG MERKEZİ SINAVLARA GİRME ŞARTLARI

2.1. Ortaokul Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları

2016–2017 öğretim yılında örgün ortaokulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

2.2. Açık Öğretim Ortaokulu Öğrencilerinin Sınavlara Girme Şartları

Örgün ortaöğretim kurumuna kayıt olma şartını taşıyan ve açık öğretim ortaokulunun 8‘inci sınıfında öğrenimine devam ediyor olmak.

2.3. Yurt dışında Bakanlığımıza Bağlı Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları

2016–2017 öğretim yılında yurt dışında Bakanlığımıza bağlı okulların 8’inci sınıfında öğrenim görüyor olmak.

2.4. Yurt dışında ve KKTC’de Bakanlığımıza Bağlı Olmayan Okullarda Öğrenim Gören Öğrencilerin Sınavlara Girme Şartları

Sınıf seviyesine göre, Türkiye’deki 8’inci sınıfa denk okullarda öğrenim görüyor olmak.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER