Haber Expo

Teog Hangi Derslerde Açık Uçlu Sorular Olacak

 2017-2018 yılında Kasım ve Nisan aylarında yapılacak sınavlarda yetiştirilmeye çalışılan açık uçlu sorular sonraki dönemlerde de 8.sınıf öğrencilerin sınavda karşısına gelecek. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, TEOG sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek birinci ve ikinci dönem ortak sınavlarında 2017-2018 eğitim öğretim yılında açık uçlu soru sormak için gerekli çalışmalara başladı. […]

17 Temmuz 2017 - 14:32 'de eklendi ve 565 kez görüntülendi.

Teog Hangi Derslerde Açık Uçlu Sorular Olacak

 2017-2018 yılında Kasım ve Nisan aylarında yapılacak sınavlarda yetiştirilmeye çalışılan açık uçlu sorular sonraki dönemlerde de 8.sınıf öğrencilerin sınavda karşısına gelecek. MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü, TEOG sistemi kapsamında 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenecek birinci ve ikinci dönem ortak sınavlarında 2017-2018 eğitim öğretim yılında açık uçlu soru sormak için gerekli çalışmalara başladı.

Uygulamayla öğrencilerin yeni müfredat süreci ile uyumlu bir biçimde analitik düşünebilmeleri, olay ve konular arasında ilişki kurabilmeleri ve ifade yeteneklerini güçlendirmeleri hedefleniyor.

EN FAZLA 6 İLA 8 ARASINDA AÇIK UÇLU SORU


6 dersten sınava girecek öğrencilere her dersten 20 çoktan seçmeli soru yöneltiliyor. Yapılacak düzenlemeyle birlikte 120 soruda en fazla 6 ya da 8 klasik soru bazı derslerde uygulanacak. Bu göz önüne alınırsa bazı derslerden 2’şer olmak üzere en fazla 6 ila 8 arasında açık uçlu soru cevaplayacak. Açık uçlu soruların yöneltileceği dersler henüz netleşmezken, Bakanlık tarafından öğrencilerin kendilerini ifade edebilecekleri, bildiklerini yazıya dökme konusunda sorun yaşamayacakları ve yorum içermeyen sorular hazırlamak için çalışma yürütülüyor.

En az iki puanlayıcının açık uçlu soruları okuyacağı sınavda, puanlayıcılar değerlendirdiği sınavın hangi öğrenciye ait olduğunu bilmeyecek.

İki puanlayıcının puanı farklı olursa, öğrencinin cevabı soruyu hazırlayan üst puanlayıcı tarafından değerlendirilecek. TEOG puanları açıklandığında, öğrencilere soruların imajları doğru cevaplar ile sunulacak.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER