Haber Expo

TEOG Açık Uçlu Sorulara MEB’den Açıklama

 TEOG sınavlarında açık uçlu sorular sorulacak haberi 8.sınıfa geçen ve ortaokul diğer sınıflarda okuyan öğrencilerin dikkatini çekti. Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB Başöğretmen Salonunda düzenlediği basın toplantısında, yeni müfredata ilişkin açıklamalarda bulundu. Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında yapılacak sınavlarda açık uçlu sorularla ilgili bir soru üzerine Bakan Yılmaz, şunları söyledi: “Bundan sonra yapılacak […]

19 Temmuz 2017 - 17:53 'de eklendi ve 580 kez görüntülendi.

TEOG Açık Uçlu Sorulara MEB’den Açıklama

 TEOG sınavlarında açık uçlu sorular sorulacak haberi 8.sınıfa geçen ve ortaokul diğer sınıflarda okuyan öğrencilerin dikkatini çekti. Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, MEB Başöğretmen Salonunda düzenlediği basın toplantısında, yeni müfredata ilişkin açıklamalarda bulundu.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Sistemi kapsamında yapılacak sınavlarda açık uçlu sorularla ilgili bir soru üzerine Bakan Yılmaz, şunları söyledi:


“Bundan sonra yapılacak ilk TEOG´dan başlamak üzere 6-8 arasında açık uçlu soruyu öğrencilerimize sormayı öngörüyoruz. Bu soruların net bir şekilde ölçülebilir olmasına önem veriyoruz. Dolayısıyla herhangi bir tartışmaya gerek kalmadan, kişisel yorumu içermeyecek ama verilen bilgileri analiz ederek soruları cevaplayabilecekleri açık uçlu soruların sorulmasına ihtiyaç duyulmaktadır. Eğitimin kalitesinin artırılmasını istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda açık uçlu sorular, objektif, puanlanabilen sorulardan oluşacak.”


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER