Haber Expo

Şubat Öğretmen Ataması için Geri Sayım Başladı

 Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirmeleri için süreç başladı. yer değiştirmelerin ardından daha önceki yıllarda olduğu gibi ilk atama duyurusunun yayınlanması beklenmekte. Atama bekleyen öğretmen adayları heyecanlı, çünkü öğretmen ataması konusunda verilecek kontenjan sayı ve dağılım belirsizliğini koruyor. 15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından açığa alınan pek çok öğretmenin görevlerine dönmeleri “darbe” nedeniyle oluşan açığı kısmen […]

08 Ocak 2017 - 16:52 'de eklendi ve 853 kez görüntülendi.

Şubat Öğretmen Ataması için Geri Sayım Başladı

 Öğretmenlerin özür grubu yer değiştirmeleri için süreç başladı. yer değiştirmelerin ardından daha önceki yıllarda olduğu gibi ilk atama duyurusunun yayınlanması beklenmekte. Atama bekleyen öğretmen adayları heyecanlı, çünkü öğretmen ataması konusunda verilecek kontenjan sayı ve dağılım belirsizliğini koruyor.

15 Temmuz kanlı darbe girişiminin ardından açığa alınan pek çok öğretmenin görevlerine dönmeleri “darbe” nedeniyle oluşan açığı kısmen kapattı. Hali hazırda bulunan öğretmen açığı ile birlikte Şubat ayı için 30 binin üzerinde atama yapılması bekleniyor.


CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Eğitim Komisyonu Üyesi olan Sibel Özdemir sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından 2017 şubatta öğretmen ataması olacak açıklaması yaptığını belirtti.

subat-atamasi

Özdemir tarafından soruya Ağbal’ın cevap verdiği, cevabında şubat ataması yapılacak açıklaması yapan Maliye Bakanının şubatta atanacak öğretmenlere ayrılacak kontenjanlar ve atanacakların alanları konusunda çalışma yapıldığını belirttiğini açıkladı.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER