Haber Expo

Sözleşmeli Öğretmenlere Eş Durumu Özründe Kötü Haber

 Sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayini getirilip getirilmeyeceğine ilişkin bir soruyu Eğitim Bilişim Ağı‘nın (EBA) internet üzerinden yapılan canlı yayınında yanıtlayan Tekin, bu uygulamanın belli bölgelerde istihdam sıkıntısı yaşanması nedeniyle getirildiğini hatırlattı. Sözleşmeli öğretmenlerin atandıkları bölgede çalışma zorunluluğunun bulunduğunu anımsatan Tekin, bu düzenlemenin içinde yer alan “eş durumu dahil hiçbir özrün kabul edilmemesi” unsurunun, yasa metnine […]

12 Haziran 2017 - 15:18 'de eklendi ve 416 kez görüntülendi.

Sözleşmeli Öğretmenlere Eş Durumu Özründe Kötü Haber

 Sözleşmeli öğretmenlere eş durumu tayini getirilip getirilmeyeceğine ilişkin bir soruyu Eğitim Bilişim Ağı‘nın (EBA) internet üzerinden yapılan canlı yayınında yanıtlayan Tekin, bu uygulamanın belli bölgelerde istihdam sıkıntısı yaşanması nedeniyle getirildiğini hatırlattı. Sözleşmeli öğretmenlerin atandıkları bölgede çalışma zorunluluğunun bulunduğunu anımsatan Tekin, bu düzenlemenin içinde yer alan “eş durumu dahil hiçbir özrün kabul edilmemesi” unsurunun, yasa metnine konulduğunu söyledi.


MEB Müsteşar Tekin, “Arkadaşlarımız, böyle bir beklenti içinde olmasınlar. Eş durumu sebebiyle yer değişiklikleri gündemde yok ancak şu düşünülebilir. Eşler, öğretmen ihtiyacının yoğun olduğu yerde buluşmayı arzu ederlerse bununla ilgili çalışma yapabiliriz ama onun dışında atandıkları bölgeden daha iyi bölgelere eş durumu veya benzeri sebeplerle gelmek istemelerine sıcak bakmıyoruz.” açıklamasında bulundu.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER