Haber Expo

PYBS 2017 Kaç Puanla Kazanılır? Bursluluk Kazanmak için Kaç Puan Gerekli?

 Ortaokul ve lise sınıfları okul kapanmasına yakın bursluluk sınavına girmektedirler. Bursluluk sınavıyla ilgili merak edilen konulardan biri de PYBS Bursluluk kaç puanla kazanılır sorusu. 2017 Bursluluk kazanmak için kaç puan alınmalı? Bursluluk sınavıne her yıl ilgi büyük olmaktadır. Binlerce öğrenci bu sınav için sene başından sınava hazırlanarak sınavda başarılı olmayı istemekteler. Bunun için özellikle sayısal […]

03 Temmuz 2017 - 0:12 'de eklendi ve 7202 kez görüntülendi.

PYBS 2017 Kaç Puanla Kazanılır? Bursluluk Kazanmak için Kaç Puan Gerekli?

 Ortaokul ve lise sınıfları okul kapanmasına yakın bursluluk sınavına girmektedirler. Bursluluk sınavıyla ilgili merak edilen konulardan biri de PYBS Bursluluk kaç puanla kazanılır sorusu. 2017 Bursluluk kazanmak için kaç puan alınmalı?

Bursluluk sınavıne her yıl ilgi büyük olmaktadır. Binlerce öğrenci bu sınav için sene başından sınava hazırlanarak sınavda başarılı olmayı istemekteler. Bunun için özellikle sayısal derslere de ağırlık vermekteler. Sınav hazırlık döneminde akıllardan sık sık aynı soru geçiyor: PYBS kaç puanla kazanılır?


PYBS kazanmak için kaç puan gerekli sorusunun cevaı tam net değildir. Çünkü belirli bir taban puan yoktur. Sınava giren öğrencilerin elde ettikleri puanlar ve sıralamalar ile bir taban belirlenmektedir. O yüzden bazen 439 aldım kazandım yorumunun altına ben 440 aldım kazanamadım yorumu gelebilmektedir.

Hedef minimum 450 puan olmalı!

PYBS kazanmak isteyenlerin hedefi minimum 450 puan olmalı. Bu puan ve üstünde puan alan öğrenciler genellikle PYBS’yi kazanmaktadırlar.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER