Haber Expo

Okullar Hangi Gün Saat Kaçta Açılacak?

  Eylül ayının gelmesiyle birlikte anasınıfından, ilkokuluna;ortaokuldan lisesine öğrenciler okulun hangi gün açılacağını, okulların açılış tarihinde bir değişiklik olup olmadığını merak ediyor. Peki Okullar Hangi Gün Saat Kaçta Açılacak? MEB tarafından açıklanan takvime göre okulların açılış tarihi 18 Eylül Pazartesi. Öğrenciler bu tarihte ilk zille birlikte ders başı yapacak ve yeni eğitim öğretim yılına da başlamış […]

06 Eylül 2017 - 9:41 'de eklendi ve 121 kez görüntülendi.

Okullar Hangi Gün Saat Kaçta Açılacak?

 

Eylül ayının gelmesiyle birlikte anasınıfından, ilkokuluna;ortaokuldan lisesine öğrenciler okulun hangi gün açılacağını, okulların açılış tarihinde bir değişiklik olup olmadığını merak ediyor. Peki Okullar Hangi Gün Saat Kaçta Açılacak?

MEB tarafından açıklanan takvime göre okulların açılış tarihi 18 Eylül Pazartesi. Öğrenciler bu tarihte ilk zille birlikte ders başı yapacak ve yeni eğitim öğretim yılına da başlamış olacaklar. Okulda ilk günden ne giyinmeliyim sorusu da öğrenci gurupları arasında sorulan sorulardan. İlk günden okulun kapanacağı güne kadar öğrenciler okulunun belirlemiş olduğu kıyafetle okula gitmelidirler.


Okulların açılış saati ilden ile değişiklik göstermekle birlikte sabahçı-öğlenci olmayan okullar genellikle saat 8.30’da derse başlayacaklar. İlk gün istiklal marşı, açışı konuşması vs. sebeplerden 8.00’da okullarda hazır bulunmanız önerilir.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER