Haber Expo

Öğretmenlerin 4 Yılda Bir Gireceği Sınavın Esasları Netleşiyor

 Öğretmenlerin mesleki yeterlilikleri için yapılan düzenlemeler arasında öğretmenlerin 4 yılda bir sınava tabi tutulması da bulunuyor. Bu konuyla ilgili farklı yorumlar yapılsa da EBA’da canlı yayında açıklamalarda bulunan MEB müsteşarı Yusuf Tekin sınav esasları hakkında açıklamalarda bulundu. Öğretmenlere 4 yılda bir sınav yapılacağının kamoyu ile paylaşılmasının ardından; *Öğretmenler 4 yılda bir alan sınavına girecek, *Öğretmenler […]

12 Haziran 2017 - 22:59 'de eklendi ve 557 kez görüntülendi.

Öğretmenlerin 4 Yılda Bir Gireceği Sınavın Esasları Netleşiyor

 Öğretmenlerin mesleki yeterlilikleri için yapılan düzenlemeler arasında öğretmenlerin 4 yılda bir sınava tabi tutulması da bulunuyor. Bu konuyla ilgili farklı yorumlar yapılsa da EBA’da canlı yayında açıklamalarda bulunan MEB müsteşarı Yusuf Tekin sınav esasları hakkında açıklamalarda bulundu.

Öğretmenlere 4 yılda bir sınav yapılacağının kamoyu ile paylaşılmasının ardından;
*Öğretmenler 4 yılda bir alan sınavına girecek,
*Öğretmenler 4 yılda bir performans değerlendirme sınavına girecek
*Öğretmenliğe devam için 4 yılda bir sınav
*Öğretmenler hizmet puanını 4 yılda bir yapılacak sınava göre alacak
şeklinde farklı yorumlar yapılmıştı. Konuyla ilgili son açıklama MEB müsteşarı yusuf TEKİN’den geldi.


Yusuf Tekin “Belgenin asıl ruhu öğretmenlerin mesleki yeterliliklerini geliştirmek ve meslek içerisindeyken çalışmalarına bir dinamizm getirmek. 4 yılda bir, alan yeterliliği olarak bir sınav öngörüyoruz. Bu sınavın espirisi şu, öğretmenlerimiz alanındaki yeni gelişmeleri izleyememiş olabilir. Öğretmenlerimizin bu sınavla tespit ettiğimiz eksik kalan kısımlarını hizmet içi eğitimlerle tamamlayalım, böylece öğretmenlerimize bir dinamizm kazandırmış olacağız. Yeni dönemde öğretmenlerimizle ilgili kariyer basamakları ile ilgili düzenlemeyi de yapacağız. Metnin ana ruhu, öğretmenlerin daha iyi koşullarda, daha verimli bir şekilde çalışmasını temin etmek.”  dedi.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER