Haber Expo

Öğretmen Açığı Yok!

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün yapmış olduğu bir açıklamada öğretmen açığı konusunda şu ifadelere yer verdi. “30 bin öğretmen sisteme dahil oldu. Dolayısıyla bir öğretmen açığını iddia edebilmek doğru değil.” Bu sözlerinden sonra öğretmen açığının gerçekten giderilip giderilmediği tartışma konusu oldu. Darbe girişiminden önce öğretmen açığının hızla kapandığı sıkça ifade ediliyordu. Alçak darbe girişiminin ardından […]

04 Ekim 2016 - 22:58 'de eklendi ve 1820 kez görüntülendi.

Öğretmen Açığı Yok!

 Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bugün yapmış olduğu bir açıklamada öğretmen açığı konusunda şu ifadelere yer verdi. “30 bin öğretmen sisteme dahil oldu. Dolayısıyla bir öğretmen açığını iddia edebilmek doğru değil.” Bu sözlerinden sonra öğretmen açığının gerçekten giderilip giderilmediği tartışma konusu oldu.

Darbe girişiminden önce öğretmen açığının hızla kapandığı sıkça ifade ediliyordu. Alçak darbe girişiminin ardından MEB’de yapılan temizlik sonrasında norm fazlası öğretmenlerin yer değiştirmesi sağlanmış , 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirilmiş ve yeni atama müjdesi de dün gelmişti. Bununla birlikte Şubat ayında yapılacak atama ile birlikte de Milli Eğitim Bakanı’nın bu ifadeleri kullandığı düşünülüyor.


“Norm fazlası öğretmene sürgün” başlığıyla haberlerin bazı gazetelerde yer aldığını belirten Yılmaz, şunları kaydetti: “Aynı il içerisinde bir okuldan bir başka yere tayin ettiğimizde farklı bir nitelendirme yapıyor. Sorumluluğumuz 18 milyon öğrenciye, 78 milyon millete. Bir insan 40 yılda emekli olur diyelim. Demek ki bütün ömrü boyunca kamudaki dönemde 8’er yıl çalışıp, 5 okul değiştirecek ve emekli olacak. Bu da normal. Değil mi? Geçen gün gördüm, ’16 yıldır aynı okuldayım. Tayinimi çıkarttılar, bu büyük haksızlık’ diyor ve bunu da gazete yazıyor, vatandaşa sunuyor. Dolayısıyla da doğru olan şeyleri desteklemek lazım. Yanlış olan şeylerin yanında durmamak lazım.” dedi.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER