Haber Expo

Öğrencilere Tatil Müjdesi Okullara TEOG Sınav Tatili

 8.sınıfa geçen öğrenciler 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk gününden bu yana geçen süreçte 23-24 Kasım tarihlerinde girecekleri merkezi sınavlar bilinen adıyla TEOG için hazırlanırken ortaokulda okuyan 5, 6 ve 7.sınıf öğrencileri de TEOG tatilini bekliyor. TEOG uygulama takvimine göre 23 Kasım Çarşamba günü 3 oturumla girilecek 3 ders sınavı ve 24 Kasım Perşembe günü 3 […]

17 Kasım 2016 - 0:41 'de eklendi ve 1708 kez görüntülendi.

Öğrencilere Tatil Müjdesi Okullara TEOG Sınav Tatili

 8.sınıfa geçen öğrenciler 2016-2017 eğitim öğretim yılının ilk gününden bu yana geçen süreçte 23-24 Kasım tarihlerinde girecekleri merkezi sınavlar bilinen adıyla TEOG için hazırlanırken ortaokulda okuyan 5, 6 ve 7.sınıf öğrencileri de TEOG tatilini bekliyor.

TEOG uygulama takvimine göre 23 Kasım Çarşamba günü 3 oturumla girilecek 3 ders sınavı ve 24 Kasım Perşembe günü 3 dersten girilecek sınavların ardından birinci dönem TEOG süreci tamamlanmış olacak. Bu sürecin tamamlanmasıyla da birlikte hem öğretmenler hem de öğrenciler için 2.dönem TEOG süreci başlayacak.


23-24 Kasım uygulanacak olan TEOG sınavında 8.sınıftaki öğrenciler soruları çözerken 5, 6 ve 7.sınıftaki öğrenciler de TEOG tatilini yapacaklar. TEOG günlerinde ortaokullar tatil olacak. Ortaokullarla birlikte eğitim gören ilkokullarda da TEOG günleri tatil olacak.

25 Kasım Cuma günü tatil bekleyenler için de şu belirtilmelidir ki daha önceki yıllarda olduğu gibi Cuma günü ders yapılacak. Bununla birlikte tatil sadece ortaokullar ile ilkokul-ortaokul birlikte eğitim gören okullarda olacak. İlkokul ve liselere teog sınavı günlerinde tatil olmayacak.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER