Haber Expo

Öğrenciler Öğretmenlerine Not Verecek

 Eğitimde istenilen seviyeye ulaşmak için atılması düşünülen adımlar özellikle öğretmenler tarafından oldukça fazla tepki çekti. Öğretmenlerin sürekli gelişiminin amaçlandığı bu sistemde öğretmenin çeşitli kriterlerce nor alacağı bir altyapı hazırlanıyor. Buna göre öğretmene okul müdürü tarafından verilen performans notunun yanında öğrenci ve veli de değerlendirmede bulunarak öğretmenin performansının değerlendirilmesi amaçlanıyor. Öğretmenin müdürler tarafından değerlendirilmeye başlamasıyla birlikte […]

12 Haziran 2017 - 0:54 'de eklendi ve 642 kez görüntülendi.

Öğrenciler Öğretmenlerine Not Verecek

 Eğitimde istenilen seviyeye ulaşmak için atılması düşünülen adımlar özellikle öğretmenler tarafından oldukça fazla tepki çekti. Öğretmenlerin sürekli gelişiminin amaçlandığı bu sistemde öğretmenin çeşitli kriterlerce nor alacağı bir altyapı hazırlanıyor. Buna göre öğretmene okul müdürü tarafından verilen performans notunun yanında öğrenci ve veli de değerlendirmede bulunarak öğretmenin performansının değerlendirilmesi amaçlanıyor.


Öğretmenin müdürler tarafından değerlendirilmeye başlamasıyla birlikte eleştirilen performans sistemine öğrenci ve velilerin de katılacak olması öğretmenleri oldukça fazla tedirgin etmiş durumda. Çünkü özellikle branş derslerinde başarı-başarısızlık durumunun net bir şekilde ortaya çıktığı derslerde bu dersten zayıf olan öğrenci ve velilerin öğretmenleri nasıl değerlendireceği herkesin malumü. Bu gibi etmenler performans değerlendirme sistemine eleştirileri beraberinde getiriyor.

Söz konusu performans değerlendirme sonuçları kariyer basamaklarında ve görevde yükselme, yurtdışında görevlendirme, ödüllendirme ve bireysel mesleki gelişim çalışmalarının planlanması gibi alanlarda objektif ve somut bir kriter olarak dikkate alınacak.


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER