Haber Expo

Norm Fazlası Öğretmenler Farklı il ve İlçelere Atanacak – Norm Fazlası Atamaları Ne Zaman

 FETÖ terör örgütü operasyonu kapsamında terör örgütüne destek sağlayan özel okullar kapatılarak MEB’e bağlandı ve çoğu öğretmenlerin de lisansları iptal edildi. Bununla birlikte okullarda da öğretmenleri soruşturma işlemlerinde sona yaklaşıldı ve yine terör örgütüyle ilişkisi bulunan öğretmenlerin soruşturulmasına başlanıldı. Normalde olan öğretmen açığının yanında yukarıdaki sebeplerden dolayı da da öğretmen açığı oluşmuş ve bu sayı […]

27 Temmuz 2016 - 10:28 'de eklendi ve 6318 kez görüntülendi.

Norm Fazlası Öğretmenler Farklı il ve İlçelere Atanacak – Norm Fazlası Atamaları Ne Zaman

 FETÖ terör örgütü operasyonu kapsamında terör örgütüne destek sağlayan özel okullar kapatılarak MEB’e bağlandı ve çoğu öğretmenlerin de lisansları iptal edildi. Bununla birlikte okullarda da öğretmenleri soruşturma işlemlerinde sona yaklaşıldı ve yine terör örgütüyle ilişkisi bulunan öğretmenlerin soruşturulmasına başlanıldı.

Normalde olan öğretmen açığının yanında yukarıdaki sebeplerden dolayı da da öğretmen açığı oluşmuş ve bu sayı oldukça fazla artmıştı. MEB bu açığı kapatmak için çözüm arayışlarına devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuyla ilgili 2016 yılında en az 20 bin öğretmen alınacak açıklamasında bulunmuştu.


Yine açığı kapatmak için yapılacak çalışmalardan biri de norm fazlası öğretmenlerin değerlendirilmesi. MEB’in çeşitli birimlerinde görev yapan norm fazlası 40 bin öğretmen, (eş durumuna bakılmaksızın) ihtiyaç duyulan il ve ilçelerdeki okullarda görev yapacak.

Öğretmen atamaları ve norm fazlası olan öğretmenlerin yer değiştirme süreci ile ilgili MEB tarafından yakında bir açıklama yapılarak takvim yayınlanacak ve detaylar da belli olacak. Konuyla ilgili gelişmeleri sitemizden ve face sayfamızdan takip edebilirsiniz.


HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER