Haber Expo

Liselere Girişte Hangi Dersten Kaç Açık Uçlu Soru Sorulacak

 Başbakan Binali Yıldırım, TEOG’un kaldırılmasının ardından liseye girişte uygulanacak yeni sistemin detaylarını açıkladı. Test yerine açık uçlu soru sorulacağını söyleyen Yıldırım, “Her yılın yıl sonu başarı ortalaması alınacak” dedi. Her yılın yıl sonu başarı ortalaması alınıyor. 5-6-7-8. sınıf. Ayrıca derslerdeki ilgisi ne tarafa gidiyor? Buralar izleniyor, buna belirli bir oranda da katkı yapan yine 8. […]

01 Ekim 2017 - 11:21 'de eklendi ve 67 kez görüntülendi.

Liselere Girişte Hangi Dersten Kaç Açık Uçlu Soru Sorulacak

 Başbakan Binali Yıldırım, TEOG’un kaldırılmasının ardından liseye girişte uygulanacak yeni sistemin detaylarını açıkladı. Test yerine açık uçlu soru sorulacağını söyleyen Yıldırım, “Her yılın yıl sonu başarı ortalaması alınacak” dedi.


Her yılın yıl sonu başarı ortalaması alınıyor. 5-6-7-8. sınıf. Ayrıca derslerdeki ilgisi ne tarafa gidiyor? Buralar izleniyor, buna belirli bir oranda da katkı yapan yine 8. sınıfta sınav yapılıyor. O sınavın soruları da soru bankasından geliyor. Burada elde edilen sonuç 4 yılın sonucu ile birleştiriliyor bir mezuniyet puanı ortaya çıkıyor, sonuca göre öğrenci yerleştiriliyor. Sınav test olmayacak, açık uçlu soru sorulacak.”


Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER